CELÝ SESTŘIH: Brno - Slovácko 1:0. Polák se vrátil a rozhodl gólem

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Brna se pod vedením nového kouče Svatopluka Habance dočkali po třech remízách prvního ligového vítězství v sezoně. V utkání 5. kola porazili v moravském derby Slovácko 1:0. Jediný gól vstřelil ve 47. minutě v premiérovém startu po návratu do Brna uzdravený Jan Polák, který patřil k hlavním pilířům středové řady.

Trenér Habanec, který předchozí čtyři sezony vedl Slovácko, postrádal zraněné opory Litsingiho a Štohanzla. Také kouč soupeře Levý musel pozměnit sestavu, v níž chyběl zraněný stoper Rada, kterého nahradil Daníček.

Brňanům v touze po prvním vítězství vyšel vstup do zápasu. Získali územní převahu a dvě velké šance měl Škoda. Ve 14. minutě po centru Hyčky z pravé strany jen trefil brankáře Heču. Ve 37. minutě po Polákově přihrávce jeho přízemní střelu k tyči Heča vyrazil před Vávru a po jeho zpětné přihrávce mířil Škoda nad branku.

Slovácko s Divišem na hrotu spoléhalo na rychlé brejky. Z nich hosté vytěžili pouze rohové kopy a brankáře Melichárka vážněji neohrozili.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Slovácko 1:0

Po změně stran Zbrojovka tlak zesílila. Po Vávrově rohovém kopu ve 47. minutě míč propadl až k zadní tyči k Polákovi, který si jej zpracoval a přízemní střelou otevřel skóre.

Trenér Levý se pokusil své svěřence po inkasovaném gólu probrat dvěma střídáními a do hry poslal uzdravené Kaloudu a Koného. Hosté poté srovnali herně krok a v 64. minutě se po chybě Vraštila řítil sám na branku Kerbr. Jeho sólo ale Melichárek zneškodnil.

Další šance na vyrovnání si Slovácko nevypracovalo. Naopak domácí v závěru zvýšili tlak, ale v koncovce postrádali přesnost. Nic to nezměnilo na tom, že Brno už dvanáctý zápas po sobě doma neprohrálo.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 47. Polák. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Kubr. ŽK: Biolek, Ťok, Kerbr (všichni Slovácko). Diváci: 4322.

Brno: Melichárek - Šural (82. Sedlák), Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Polák, Lacko - Hyčka, Škoda (73. Buchta), Vávra (69. Pašek) - Řezníček. Trenér: Habanec.
Slovácko: Heča - Chvátal, Daníček, Košút, Reinberk - Šumulikoski, Ťok (52. Kalouda) - Biolek (52. Koné), Havlík, Kerbr (65. Zajíc) - Diviš. Trenér: Levý.

Brno - Slovácko: Hyčka řádí. Připravil šanci pro Řezníčka, jeho ránu srazili hosté na roh

Brno - Slovácko: Všichni do brány – Brno dalo málem gól ze zajímavého rohu

Brno - Slovácko: Pašek naskočil na Hyčkův centr a hlavičkoval těsně vedle

Brno - Slovácko: Kerbr šel sám na Melichárka, ten ho vychytal

Brno - Slovácko: Úplně volný Řezníček hlavičkoval po rohu těsně vedle

Brno - Slovácko: Vraštil dal druhý gól Zbrojovky, neplatil kvůli ofsajdu

Brno - Slovácko: Návrat kapitána! Polák poslal Zbrojovku do vedení

Brno - Slovácko: Dvojitá šance – Řezníček ani Škoda Heču nepřekonali

Brno - Slovácko: Diviš vymíchal Lutonského, Biolek zakončil patičkou nepřesně