CELÝ SESTŘIH: Dukla – Sparta 0:2. Frýdek zařídil výhru dvěma góly

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvládli náročný duel na půdě Dukly a po výhře 2:0 se vyšvihli do čela ePojisteni.cz ligy. Triumf hostujícího favorita zařídil ve druhém poločase záložník Martin Frýdek, který vstřelil oba góly utkání. Sparta tak zůstává v lize neporažená, naopak Dukla má po pěti zápasech jen čtyři body.

Do první větší šance se v deváté minutě dostala Sparta. Brankář Hroššo přodloužil míč z rohového kopu jen k Šuralovi, který ho však v pádu nepřekvapil. V patnácté minutě hosté několikrát zaváhali v šestnáctce a málem inkasovali. Koubek konečky prstů vytáhnul Tetourovu střelu na tyčku a osamocený Olayinka z dorážky trestuhodně minul.

Sparťanům se nedařilo najít správný rytmus, jakoby měli stále v nohách čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské ligy se Sönderjyske (3:2). Ani Dukla ve třicetistupňovém vedru nedokázala své akce dotáhnout do konce.

Letenští znovu zahrozili až v závěru poločasu, kdy hlavičku Zahustela zblokoval Podaný a dorážku Juliše zase nepustil k Hroššovi další bránící hráč Považanec.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Sparta 0:2. Výhru vystřelil Frýdek

V úvodu druhé půle domácí pohrdli další obrovskou šancí. Míč po dlouhém autu propadl k volnému Štetinovi, který zblízka zamířil nad břevno. O chvíli později slovenský stoper těsně minul tvrdou ranou z přímého kopu.

Sparta se sice po změně stran herně trápila, ale v 58. minutě se trochu šťastně ujala vedení. Z velké dálky napřáhl Frýdek, na jehož pokus tečovaný Považancem si Hroššo sáhnul, ale zastavit ho nedokázal.

Se Šuralovou hlavičkou už si gólman Dukly poradil lépe, později Hroššo další Frýdkovu ránu vyrazil. Hosté výrazně ožili a snažili se o pojistku. Tu ještě nepřidal Šural, když ho vychytal Hroššo.

Úspěšnější už byl v 78. minutě Frýdek, který v šestnáctce převzal přihrávku od Váchy a po otočce se prosadil umístěnou střelou. Sparťanský záložník tak zdvojnásobil svou dosavadní střeleckou bilanci v lize.

Dukla v závěru letenského soupeře zatlačila, jenže Koubek dvakrát skvěle vychytal střídajícího Manziu a i ve čtvrtém ligovém utkání za Spartu udržel čisté konto.

Útočník Sparty Lukáš Juliš a záložník Martin Frýdek slaví gól na Dukle

5. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branka: 58. a 78. Frýdek. Rozhodčí: Proske - Arnošt, Černý. ŽK: Kušnír - Frýdek. Diváci: 6243.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec, Tetour (68. Juroška) - Olayinka (82. Preisler), Beauguel, Čajič (68. Manzia). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Costa, Kadlec (70. Brabec) - Vácha, Frýdek - Zahustel, Lafata (68. Mareček), Šural - Juliš (80. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

Dukla - Sparta: Vtipná přihrávka – Považanec našel Beauguela ramenem

Dukla - Sparta: Dvojitá šance Sparty – Zahustel ani Juliš míč do brány neprocpali

Dukla - Sparta: Tetourovu ránu vytlačil Koubek na tyč, Olayinkova dorážka šla mimo

Dukla - Sparta: Zahustelovu střelu na poslední chvíli zablokoval Smejkal

Dukla - Sparta: Hroššo neudržel centr, Šuralovu dorážku už chytil

Dukla - Sparta: Tetour našel Olayinku, Koubek sebral míč před ním

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49