CELÝ SESTŘIH: Příbram - Liberec 0:1. Domácí stále bez výhry i vstřeleného gólu

Autor: iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Liberce se dočkali první výhry v nové ligové sezoně. V 5. kole ePojisteni.cz ligy porazili na jejím hřišti Příbram 1:0. O jedinou branku se v druhém poločase postaral stoper David Hovorka. Příbram tak ani pod vedením nového kouče Petra Rady nevstřelila gól a nadále nezískala ani bod.

renér Rada do příbramské sestavy příliš nezasáhl, měnil spíše pozice hráčů. Peltiera vysunul z křídla na hrot místo neproduktivního Majtána a na levé straně vysunul beka Ferraru do zálohy, odkud naopak stáhl Divíška.

Příbramští hráči pod novým trenérem bojovali, snažili se napravit nevydařený vstup do sezony a Liberci byli vyrovnaným soupeřem. Severočechům se naopak nedařilo navázat na čtvrteční výkon proti Larnace, kterým si zajistili postup do Evropské ligy.

Hrálo se hlavně ve středu pole, ovšem ve třinácté minutě vyšel Liberci rychlý protiútok, Bartl nacentroval a Vůch v dobré pozici přestřelil. Vůch měl v první půli ještě jednu vyloženou šanci, když postupoval sám na gólmana Hrušku, udělal mu kličku, ovšem místo zakončení do prázdné branky zkoušel nasimulovat penaltu. Sudí to postřehnul a udělil mu za to žlutou kartu.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Liberec 0:1. Domácí stále čekají na výhru i vstřelený gól

Domácí hráči se dostávali pouze k závarům a střelám z dálky. Především Trapp dvakrát nebezpečně vystřelil, ale míč pokaždé skončil těsně vedle.

Vůch své dvě zaváhání napravil po změně stran, kdy našel před brankou Hovorku a ten hlavou v pádu poslal Liberec do vedení.

Příbram se poté snažila o vyrovnání a vypracovala si tlak, ale potvrzovala své trápení v koncovce. Nevyužila obrovský závar ve vápně soupeře a gólem neskončil ani únik Peltiera, který obešel brankáře, dokonce i poslal míč do branky, ale na brankové čáře zachránil hosty Latka. Zkušený stoper chvíli předtím vystřídal zraněného kapitána Pokorného.

Víc už ale domácí nevyužili a ani Liberec nedotáhl několik nadějných brejků, když Vůch zazdil brejk čtyř na dva.

5. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 52. Hovorka. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Fišer. ŽK: Trapp, Jiránek - Vůch, Súkenník, Pokorný, Baroš.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Krameš (67. Mahmutovič), Trapp - Pilík, Rezek, Ferrara (55. Laňka) - Peltier (76. Majtán). Trenér: Rada.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný (65. Latka), Bartošák (74. Nitrianský) - Folprecht, Súkenník - Bartl, Sýkora (86. Breite), Vůch - Baroš. Trenér: Trpišovský.

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Liberec: OBROVSKÁ šance Příbrami, na brankové čáře celou situaci hasil Latka

Příbram - Liberec: Gól! Hovorka otevírá skóre utkání

Příbram - Liberec: Bartošákův centr našel Pokorného, ten hlavičkoval vedle

Příbram - Liberec: Nafilmovaný pád Egona Vůcha

Příbram - Liberec: Parádní pokus Petra Trappa skončil těsně vedle

Příbram - Liberec: Nebezpečný centr Pilíka lapil před Peltierem Dúbravka

Příbram - Liberec: Peltier v šanci. Dúbravka připravený

Příbram - Liberec: Velká šance Egona Vůcha! Bránu ale přestřelil

Příbram - Liberec: Dúbravka zakročil proti střele Pilíka