CELÝ SESTŘIH: Plzeň – Slavia 3:1. Domácí otočili zápas, rozhodl Hejda

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ještě o přestávce to s domácím favoritem vypadalo velmi špatně. Jenže fotbalisté Plzně nakonec odpor hostující Slavie zlomili a zaslouženě vyhráli 3:1. Pražané sice vedli gólem Jiřího Bílka, ale jinak byli hodně pasivní a Viktoria ve druhém poločase utkání otočila. Góly dali Milan Petržela, Lukáš Hejda a Michael Krmenčík. Plzeň tak má po pěti kolech deset bodů, Slavia ze čtyř zápasů pouze pět.

Plzeň chtěla vstoupit do zápasu stejně aktivně jako v úterní odvetě předkola Ligy mistrů proti Ludogorci, tentokrát jí ale úvod nevyšel. Slavia začala nebojácně a ve třinácté minutě udeřila. Zmrhalův centr vrátil do malého vápna Škoda a stoper Bílek hlavou potrestal nedůraz v domácí obraně.

Viktorii inkasovaná branka probudila a dvakrát za sebou měla blízko k vyrovnání. Nejprve si v 16. minutě málem dal vlastní gól Bílek, o čtyři minut později zahrával přímý kop Bakoš a hosty po tečované střele zachránil Berkovec. Plzeň ve zbytku první půle diktovala tempo, ale ve finální fázi jí chyběl klid.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slavia 3:1. Domácí předvedli skvělý obrat po poločase

Hned po přestávce však už domácí srovnali. Na Hromadův nákop si naběhl Petržela, vyhnul se stoperům a obloučkem zpoza vápna přehodil Berkovce, který zbytečně vyběhl až téměř na hranici šestnáctky. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od začátku dubna.

Viktoria po vyrovnání soupeře ještě víc přitlačila a další Petrželovu střelu ránu vyrazil Berkovec. Obrat domácí dokonali v 65. minutě. Po nakrátko rozehraném rohu přihrál Kopic do vápna na Hejdu a ten prostřelil slávistického gólmana. V lize skóroval poprvé od předloňského listopadu.

Na posledních dvacet minut se dostala do hry i nová plzeňská posila Zeman a právě po jeho nakrátko rozehraném přímém kopu přišel třetí gól domácích, který po Hořavově centru obstaral v 86. minutě hlavou Krmenčík.

5. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 3:1 (0:1)
Branky: 48. Petržela, 65. Hejda, 86. Krmenčík - 13. Bílek. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Paták. ŽK: Hořava - Van Kessel, Ngadeu. Diváci: 11.317.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (70. Zeman), Hromada, Hořava, Kopic - Bakoš (88. Baránek), Ďuriš (68. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Slavia: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli (69. Mešanovič), Švento - Ngadeu, Souček - Van Kessel, Hušbauer (82. Van Buren), Zmrhal (82. Mihalík) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Slavia: Krmenčík se vznesl do vzduchu a dal Slavii třetí ránu

Plzeň - Slavia: Limberského střelu z dálky Berkovec chytil

Plzeň - Slavia: Kopic připravil šanci pro Hejdu, ten prostřelil všechny a Plzeň vede

Plzeň - Slavia: Závar před bránou Slavie, Bakošovu střelu srazila obrana na roh

Plzeň - Slavia: Berkovec nepochopitelně vyběhl, Petržela ho přehodil a je vyrovnáno

Plzeň - Slavia: Po Kopicově stříleném centru Hubník minul bránu

Plzeň - Slavia: Limberského dalekonosnou dělovku udržel Berkovec jen tak tak

Plzeň - Slavia: Berkovec nezkrotil centr, před Petrželou odpálil míč Švento

Plzeň - Slavia: Bílek jako hráz – srazil Kopicovu ránu

Plzeň - Slavia: Hořavovu dělovku zablokoval Bílek

Plzeň - Slavia: Bílek se vytáhl dopředu, hlavou překonal Kozáčika a Slavia vede

Plzeň - Slavia: Berkovec vynikajícím zákrokem vyrazil Bakošův přímý volný kop

Plzeň - Slavia: Velká šance Plzně, míč odklidil na břevno Bílek