9. září 2016 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:3. Ševci stále v čele, výhru trefil Harba

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Fotbalisté Zlína zvládli další utkání ePojisteni.cz ligy a v 6. kole vyhráli v derby na hřišti Slovácka 3:1. Domácí šli sice zásluhou Eldara Civiče do vedení, ale v druhém poločase dvěma brankami otočil vývoj utkání hostující Haris Harba a vystřelil svému týmu tři body. V závěru zápasu neproměnil domácí záložník Tomáš Ťok penaltu a Marko Jordan ještě pojistil výhru hostů. Ševci tak neprohráli ani po šesté a minimálně do soboty budou nadále na prvním místě ligové tabulky.

Slovácku patřil úvodní poločas, v němž si vypracovalo více šancí. Pouze jednu z nich ale gólově zúročil ve 20. minutě Eldar Civič. Dvě minuty před koncem ještě mohlo Slovácko vyrovnat, z penalty ale trefil Ťok jen tyčku. Zlín dohrával bez vyloučeného obránce Hájka, v nastaveném čase přidal třetí gól Marko Jordan. Ševci v lize vyhráli už počtvrté za sebou a mají na prvním místě v tabulce tříbodový náskok před Spartou.

Slovácko začalo aktivněji. Hrozilo rychlými protiútoky po stranách, se kterými měli hostující zadáci značné problémy. Už v 8. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Daníčkovi, jenž tvrdou ranou z více než dvaceti metrů trefil břevno. Favorizovaný Zlín se snažil vymanit z tlaku přesnější kombinací ve středu hřiště a napadáním protivníka hned při zakládání akcí. Ševci se také dostali do několika šancí, v koncovce ale postrádali přesnost.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:3. Hosté stále bez prohry

Z rychlého brejku se také podařilo Slovácku vstřelit úvodní branku. Po pravé straně pronikl okolo obránce Matejova hbitý Diviš a po jeho přihrávce Civič překonal brankáře Dostála. Ševci na nepříznivý stav zareagovali zvýšením útočného důrazu. Vypracovali si i střelecké šance, Harba mířil těsně vedle, Diopův pokus stačil Heča vyrazit.

V závěru poločasu se Slovácko nadechlo k dalšímu náporu a zlínský tým zachránil od další pohromy brankář Dostál, jenž v rychlém sledu chytil Koného sólový útok a střely Diviše a Reinberka z bezprostřední blízkosti.

I když se Slovácko snažilo po změně stran pokračovat v ofenzivním fotbalu, jeho výkonu chyběla nápaditost z úvodního poločasu. Zlín trpělivě čekal na chybu protivníka. V 57. minutě po Holíkově centru z levé strany nechali domácí zadáci více prostoru Harbovi, na jehož hlavičku brankář Heča nedosáhl.

Podruhé udeřili Ševci v 69. minutě, kdy Vukadinovičův centr z pravé strany propadl opět k volnému Harbovi, který pohotově překonal bezmocného Heču.

720p 480p 360p 240p
Slovácko - Zlín: Heča šel na roh, Slovácko ztratilo míč a Jordan dovezl míč do prázdné brány. 3:1

Na odpor se umdlévající Slovácko zmohlo až závěru utkání. Z tlaku zahrál v 87. minutě na brankové čáře Hájek rukou a po druhé žluté musel předčasně do šaten. Penaltu a šanci na vyrovnání ale Ťok neproměnil. Vítězství Zlína pečetil po úniku z poloviny hřiště střelou do opuštěné branky Jordan.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Fastav Zlín 1:3 (1:0)
Branka: 20. Civič - 57. a 69. Harba, 90.+3 Jordan. Rozhodčí: Proske - Kotík, Boček. ŽK: Daníček, Kerbr, Reinberk - Živulič, Hájek, Vukadinovič, Holík. ČK: 87. Hájek. Diváci: 5903.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Daníček, Šumulikoski - Diviš, Kerbr (86. Zajíc), Civič (67. Ťok) - Koné (62. Tetteh). Trenér: Levý.

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Hnaníček, Živulič -Vukadinovič (78. Pazdera), Harba (76. Jordan), Holík - Diop (86. Janíček). Trenér: Páník.

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Zlín: Penalta! Hájek v pádu zastavil střelu rukou a Ťok z desítky trefil tyč

Slovácko - Zlín: Jordan ležel na trávníku, domácí fanoušek mu přiběhl na hřiště vynadat

Slovácko - Zlín: Diviš mohl vyrovnat, ale vysokpřekopl bránu

Slovácko - Zlín: Harba se trefil podruhé a Zlín vede 2:1

Slovácko - Zlín: Ťok uvolnil českou uličkou Kerbra, toho vychytal Dostál

Slovácko - Zlín: Harba dal první gól ve zlínském dresu a je to 1:1

Slovácko - Zlín: Vukadinovič pálil z úhlu, Heča jeho ránu vyrazil

Slovácko - Zlín: Kotel hostů perlí – Slavnosti vína? Ne, slavnosti Zlína!

Slovácko - Zlín: Reinberkovu tvrdou ránu Dostál zlikvidoval

Slovácko - Zlín: Kone se dostal sám před bránu, Dostál ho vychytal

Slovácko - Zlín: Košút po rohu hlavičkoval těsně vedle

Slovácko - Zlín: Kotel Slovácka se baví - krásné choreo o fotbale, děvčicách a víně