10. září 2016 • 18:57

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 3:0. Nováček válí, hosté stále bez výhry

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 3:0. Nováček válí
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Fotbalisté Jihlavy v šestém ligovém kole prohráli v Karviné 0:3, nedočkali se premiérového vítězství v sezoně a zůstali předposlední. V úvodním poločase se trefili Lukáš Budínský a Slovák Marek Janečka, po změně stran zvýšil Erik Puchel. Domácí nováček naplno bodoval potřetí v ročníku a poskočil na páté místo neúplné tabulky.

Karviná vstoupila do utkání lépe. Ve 12. minutě se k přímému kopu postavil Budínský a díky teči ve zdi překonal gólmana Hanuše. Domácí záložník si připsal první ligový zásah v sezoně.

Hosté častěji drželi míč a vytvořili si dvě slušné šance. Zoubele ale nejprve hlavou minul a poté sám před Laštůvkou nechal slabou střelou vyniknout brankáře Karviné.

Ligový nováček ve 28. minutě opět udeřil ze standardní situace. Míč z Budínského rohu prodloužil Hošek na Janečku, který zblízka hlavičkoval přesně.

Jihlavští nedokázali skórovat ani krátce po pauze. Rabušic vystihl nepřesnou "malou domů", běžel sám na Laštůvku, ale ten mu kličku přečetl a míč nohou vypíchnul.

Karviná po hodině hry přidala třetí branku, když povedenou kombinaci Janečky a Budínského zakončil náhradník Puchel dalším tečovaným pokusem. Při svém druhém utkání v nejvyšší soutěži Puchel oslavil premiérový gól.

Přestože se zápas už spíš jen dohrával, Vysočina v závěru ještě zahrozila, ale Štěpánkovu ránu vytěsnil bezchybný Laštůvka a Rabušic zblízka přestřelil. Jihlava tak prodloužila sérii bez ligového gólu na 353 minut. Naopak Karviná na svém stadionu získala sedm z devíti možných bodů.

MFK Karviná - Vysočina Jihlava 3:0 (2:0)
Branky: 12. Budínský, 28. Janečka, 60. Puchel. Rozhodčí: Ardeleánu - Ratajová, Peřina. ŽK: Zelený - Hronek, Rosa. Diváci: 3518.

Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský (76. Mensah), Galuška (51. Puchel) - Jurčo (85. Kovařík). Trenér: Weber.
Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Šulek (35. Ikaunieks), Urblík - Vaculík (61. Dvořák), Hronek, Zoubele (75. Štěpánek) - Rabušic. Trenér: Hipp.