CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Jablonec 1:1. Bílkův tým zachránil Rabušic

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jihlavy v 7. kole ePojisteni.cz ligy remizovali s Jabloncem 1:1. Domácí se poprvé představili pod novým trenérem Michalem Bílkem, který se do tuzemské ligy vrátil po 8 letech. Za hosty se prosadil stoper Martin Kouřil, bod Vysočině vystřelil útočník Michael Rabušic.

Jihlava, která po dnešní domácí výhře Příbrami padla před utkáním na poslední místo tabulky, vstoupila do zápasu dobře. Už v desáté minutě mohl položit základy k první ligové výhře v letošním ročníku kapitán Vaculík, jenže jeho pokus o obstřel gólmana z malého vápna skončil na tyči.

Když neuspěl Rabušic, Zoubele nebo Vaculík, uštědřil domácím fotbalistům favorizovaný Jablonec lekci z efektivity z protiútoku. Trávník z rohu našel centrem přesně hlavu Kouřila, který otevřel skóre. Vysočina se nadále trávila v koncovce a po sólu neuspěl ani Ikaunieks.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Jablonec 1:1. Bílek bral v premiéře bod

Druhý poločas už příliš fotbalového vzruchu nenabídl. Vysočina narážela se svými ofenzivním snažením na dobře zformovanou defenzívu, zatímco Jablonec čekal na rychlé brejky.

Až v 74. minutě se ujal centr Vaculíka, na který si naskočil Rabušic a hlavou vyrovnal. V poslední minutě mohl o prvním vítězství pro Vysočinu rozhodnout Zoubele, ale těsně minut branku. Jihlava tak dokázala po třech zápasech bodovat, naopak Jablonec si prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů.

7. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:1 (0:1)
Branky: 74. Rabušic - 22. Kouřil. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pelikán. ŽK: Urblík - Doležal, Hübschmann, Jiráček. Diváci: 2338.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Urblík, Zoubele - Vaculík (83. Batioja), Hronek (46. Dvořák), Ikaunieks (61. Urdinov) - Rabušic. Trenér: Bílek.

Jablonec: Hrubý - Nový, Kouřil, Pernica (45. Končal), Hybš - Jiráček, Hübschman - Mihálik (71. Masopust), Trávník, Tecl - Doležal (83. Wágner). Trenér: Frťala.