CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Příbram 1:0. Výhru vystřelil Berger

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Příbram 1:0. Rozhodl Berger
V Plzni budu až do smrti, řekl kapitán Petržela. Divil se zprávě o odchodu Ďuriše V Plzni budu až do smrti, řekl kapitán Petržela. Divil se zprávě o odchodu Ďuriše
Trenér Třince Kýhos po výhře v Plzni o kauze Polanský: Tým to utužilo Trenér Třince Kýhos po výhře v Plzni o kauze Polanský: Tým to utužilo

Fotbalisté Bohemians 1905 zvládli v 8. Kole ePojisteni.cz ligy duel s Příbramí, kterou porazili 1:0. O jedinou branku utkání se v 83. minutě postaral střídající Tomáš Berger. Klokani tak napravili poslední vysokou porážku v derby s Duklou 1:4. Poražená Příbram je nadále poslední.

Do první šance se v Ďolíčku dostala Příbram, ale Majtán sám před brankářem Budinským demonstroval, proč se hosté až v minulém kole dočkali prvního gólu i bodů v sezoně. Bohemians poté převzali iniciativu, ale pořádnou příležitost si vypracovali až těsně před poločasem, kdy gólman Hruška nejprve vyboxoval pokus Havla a Hubínkovu dorážku zblokovala obrana.

Úvod druhé půle opět patřil Příbrami, ale dvakrát se vyznamenal brankář Budinský. Bohemians postupně zvýšili aktivitu a po hodině hry Mašek v dobré pozici střílel z voleje těsně vedle. Hosté se do útočení moc nehrnuli, přesto se dostali k přímému kopu, ale Budinský si s Pilíkovou střelou poradil.

Bohemians se přeci jen odměny za aktivitu dočkali. Střídající Jindřišek ještě trefil deset minut před koncem břevno, ale v 84. minutě se po rychlé akci prosadil Berger. Klokani si tak připsali třetí domácí výhru za sebou s čistým kontem. Příbram naopak posedmé vyšla střelecky naprázdno a s třemi body je poslední, o bod za patnáctou Jihlavou a o dva za čtrnáctým Libercem, který má však zápas k dobru.

8. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branky: 84. Berger. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Koval. ŽK: Mašek, Jirásek - Jiránek, Pecháček, Krameš, Chaluš. Diváci: 3821.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál, Šmíd, Krch, Havel - Hašek (58. Berger), Hubínek (78. Jindřišek), Mašek, Jirásek, Luts - Holenda (70. Mikuš). Trenér: Koubek.

Příbram: Hruška - Pecháček, Jiránek, Tregler, Krameš - Borek (88. Chaluš), Trapp - Pilík (85. Brandner), Majtán, Rezek - Mahmutovič (83. Kacafírek). Trenér: Rada.