1. října 2016 • 17:23

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav – Dukla 1:0. Hosté byli aktivní, ale rozhodl Klobása

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili v 9. kole ePojisteni.cz ligy skvělou formu. Tedy výsledkově, protože herně se proti Dukle trápili. V závěru ovšem rozhodl střídající útočník Stanislav Klobása. Boleslav tak má po devíti kolech 22 bodů, Dukla naopak sérii tří zápasů bez porážky neprodloužila.

První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Lehkou převahu na hřišti měli domácí, ovšem oba týmy trápila především finální přihrávka. Hostující Néstor se v 8. minutě pokusil překvapit brankáře Diviše nůžkami, ovšem jeho zakončení bylo nepřesné. O něco podobného se pokusil o deset minut později na druhé straně hřiště Chramosta. Míč netrefil a s následující střelou Vukadinoviče si poradil gólman Rada.

Ke konci první půle vyslali hráči Dukly na Divišovu branku několik střel z větší vzdálenosti. Většina těchto střel skončila mimo branku a nebo je chytil brankář Diviš. Mladoboleslavští se pokoušeli dostat do vápna centry vzduchem, ale ty většinou v šestnáctce nenašly nikoho s domácích.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Dukla 1:0. Těsně před koncem rozhodl Klobása

Během poločasové přestávky sáhli trenéři obou týmů ke změnám v sestavě a posílení útoku. Za domácí nastoupil na hřiště Klobása a za hosty Olayinka. Pomohlo to hlavně hostům, kteří začali ohrožovat Divišovu branku častěji, než v první půli. Několikrát se ve vápně ocitl Beauguel, ovšem ani jednou nezamířil přesně.

Naopak domácí pokračovali v trápení, a tak na posledních dvacet minut utkání nastoupil i Marek Matějovský. Pro posilu ze Sparty to byl první start po návratu do mateřského klubu. Rozpohyboval střed hřiště, ovšem více příležitostí si vypracovali hráči Dukly. Dvakrát se k zakončení dostal střídající Preisler, ale ani jeho střela na zadní tyč, ani hlavička gólem neskončili.

Boleslav ale nakonec ukázala svou efektivitu. Mareš z hloubky hřiště ideálně nacentroval do vápna, kde obránci Dukly zcela zapomněli na Klobásu a ten zcela sám usměrnil hlavičku na branku. I když si brankář Rada na míč sáhl, v cestě do branky mu nezabránil. Pro Klobásu to byl první ligový gól od dubna, kdy se trefil rovněž proti Dukle.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 84. Klobása. Rozhodčí: Julínek - Paták, Kubr. ŽK: Magera - Hanousek, Olayinka. Diváci: 3789

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Mareš - Vukadinovič (46. Klobása), Chramosta (55. Magera), Přikryl (72. Matějovský) - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

Dukla: F. Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič - Hanousek, Daniel Tetour, Považanec (46. Olayinka) - Juroška (66. Čajič), Beauguel (74. Preisler), Néstor. Trenér: Hynek.