1. října 2016 • 21:52

CELÝ SESTŘIH: Slavia – Karviná 1:0. O výhře rozhodl opět Mešanovič

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

To je žolík! Útočník Slavie Muris Mešanovič jako střídající hráč opět rozhodl, tentokrát svým gólem potopil Karvinou. Domácí tak mohli slavit třetí vítězství v řadě a bodově se minimálně do neděle dotáhli na Spartu. Slavia je po výhře na pátém místě tabulky, Karviná je desátá.

Slavia nastoupila ve stejné sestavě jako v nedělním vítězném derby na Spartě. Mešanovičovi ani gól na Letné nepomohl do zahajovací jedenáctky a letní posila Van Kessel dokonce nebyl ani lavičce.

Karviná nepřijela do Edenu jen bránit a v úvodu nepustila domácí do tlaku. Červenobílí přidali až po 25 minutách. Barákovu střelu z velkého úhlu ale vykopl brankář Laštůvka a po následném rohu ho zastoupil Šisler.

Slávisté stupňovali tlak a hosty držel gólman. Nejprve vyrazil Zmrhalovu dělovku z dálky a ve 42. minutě podržel svůj tým i při největší šanci první půle, když vychytal Mingazova. Vzápětí pomezní sudí chybně nepustil do velké šance Zmrhala, jemuž odmával domnělý ofsajd.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Karviná 1:0. Domácí potvrdili formu

V 51. minutě si za obranu naběhl Mingazov, ale v dobré pozici pálil slabě. Domácí kouč Šilhavý posílil ofenzivu o druhého útočníka Mešanoviče a v 63. minutě mohl po rychlé akci otevřít skóre Bořil, ale z druhé vlny překopl odkrytou branku.

V 77. minutě už Pražané svou převahu korunovali gólem. Střídající Švento našel na malém vápně Mešanoviče, kterého nejprve vychytal Laštůvka. K bosenskému útočníkovi se ale po Škodově skluzu míč vrátil a na dorážku už byl hostující gólman krátký. Mešanovič tak navázal na vítěznou trefu z derby a připsal si pátou branku v ligové sezoně.

Karviná v závěru přidala a neměla daleko k vyrovnání. V 81. minutě vyslal dalekonosnou ránu nejlepší střelec hostující týmu Jurčo a Pavlenka s obtížemi vyrazil balon mířící pod břevno na roh. Další závar pak domácí odvrátili.

9. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 77. Mešanovič. Rozhodčí: Machálek - Urban, Fišer. ŽK: Barák, Frydrych - Košťál. Diváci: 6513.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Mingazov, Hušbauer, Barák (57. Mešanovič), Zmrhal (69. Švento) - Škoda (88. Souček). Trenér: Šilhavý.
Karviná: Laštůvka - Dreksa (87. Galuška), Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský, Puchel (54. Eismann) - Jurčo. Trenér: Weber.

Klíčové momenty utkání:

Slavia - Karviná: Jurčo z dálky pořádně protáhl Pavlenku

Slavia - Karviná: Pěkná kombinace Karviné, Janečka ale Pavlenku nepřekonal

Slavia - Karviná: Laštůvka nejdřív zázračně zasáhl, pak už ho Mešanovič překonal. 1:0

Slavia - Karviná: Frydrychova dělovka letěla hodně mimo

Slavia - Karviná: Budinského ránu chytil Pavlenka

Slavia - Karviná: Pojď sem, kam jdeš? Zmrhal nechal projet Dreksu na saních

Slavia - Karviná: Mingazov se po pěkné akci dostal před Laštůvku, míč mu poslal do rukavic

Slavia - Karviná: Zpoza vápna vypálil Barák, o metr minul

Slavia - Karviná: Škoda chtěl penaltu po přidržení na hranici vápna, rozhodčí nezapískal

Slavia - Karviná: Janečka si naběhl za obranu a vypálil vedle slávistické brány