CELÝ SESTŘIH: Karviná – Příbram 2:0. Zmar Radova týmu vrcholí

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Mizérie fotbalistů Příbrami pokračuje. Poslední tým tabulky prohrál v 10. kole ePojisteni. cz ligy na  hřišti Karviné 0:2, když o  branky domácích se postarali ve druhém poločase Pavel Dreksa a Jaroslav Zelený. Celek trenéra Petra Rady tak v dosavadních deseti zápasech neskóroval hned v devíti a zůstává s třemi body beznadějně poslední.

První půle nabídla dietní fotbal. Na hřišti se začalo něco dít až po 25 minutách. Trapp prošel do karvinského vápna, ale místo střely nesmyslně nahrával do prostoru obsazeného karvinskými obránci, kteří míč v pohodě odpálili.

Karviná měla více ze hry. Po Voltrově centru to zkoušel v pokutovém území Hošek, jeho pokus směřoval sice na bránu, ale také do ofsajdu na spoluhráče Dreksu, takže jeho doklepnutí za Hruškova záda nemohlo platit.

Ve 39. minutě mohli jít domácí do vedení, jenže Hruška po standardce reflexivně zasáhl nejprve proti Košťálovi, a pak i proti Hoškovi, kterého vychytal i o tři minuty později v už velké šanci na malém vápně.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté z Příbrami, ale vyprodukovali jen průnik Brandnera, který domácí v klidu odvrátili. V 53. minutě odcentroval Zelený na hlavu Budínského, jeho pokus skončil jen těsně vedle Hruškovy tyče.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Příbram 2:0

V 67. minutě po kombinaci Zeleného, Puchela a Janečky odcentroval posledně jmenovaný do šestnáctky, kde balon napálil k tyči z druhé vlny nabíhající Dreksa, startující ve svém jubilejním stém ligovém zápase, a poslal Karvinou do vedení.

Hosté se museli začít tlačit dopředu a Karviné se naskýtaly možnosti do otevřenější obrany Příbrami. V 81. minutě zahodili další tutovku, když Panák nezakončil důrazně a Jurča si špatně zpracoval odražený míč.

V 85. minutě podnikli hosté brejk, ale Mahmutoviče zablokoval vracející se Hošek, takže ani při této situaci si Příbram nepřipsala svou první střelu mezi karvinské tyče.

Dvě minuty před koncem naopak padlo definitivní rozuzlení. Moravec poslal do brejku Puchela, ten sice tváří v tvář Hruškovi neuspěl, ale Pilík fauloval Moravce a byla z toho penalta. Hruška ji Jurčovi perfektně chytil, ale odražený balon se dostal zpět k Jurčovi, odtud k Zelenému, který z velkého úhlu skóroval podruhé.

10. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)
Branky: 67. Dreksa, 88. Zelený. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Paták. ŽK: Budínský, Janečka - Trapp, Divíšek, Chaluš, Brandner. Diváci: 3829.

Karviná: Laštůvka - Dreksa, Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský (75. Panák), Voltr (54. Puchel) - Jurčo (90. Okleštěk). Trenér: Weber.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Jiránek (32. Pilík), Divíšek - Brandner (71. Majtán), Trapp, Krameš, Laňka (82. Kacafírek) - Rezek - Mahmutovič. Trenér: Rada.

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Příbram: Pilík fauloval v úniku Puchela, Hruška vychytal Jurčovu penaltu, ale dorážku Zeleného už ne, 2:0

Karviná - Příbram: Karviná mohla zvýšit, Hruška vychytal Panáka a Trapp odkopl balon do bezpečí

Karviná - Příbram: Janečka nacentroval, Dreksa se trefil na 1:0

Karviná - Příbram: Krameš zabránil skórovat Puchelovi

Karviná - Příbram: Budínský po centru od Zeleného hlavičkoval mimo

Karviná - Příbram: Hruška vychytal Hoška

Karviná - Příbram: Karviná po standardce dostala balon do brány, Dreksa stál ale v ofsajdu a gól neplatil

Karviná - Příbram: Budínský z první pálil vedle

Karviná - Příbram: Voltr po kombinaci Karviné přestřelil bránu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41