CELÝ SESTŘIH: Dukla - Liberec 0:0. V utkání plném šancí střelci selhali

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Liberce v 10. kole první ligy remizovali 0:0 na hřišti Dukly a pražského soupeře nedokázali porazit popáté za sebou. Na Julisce obě mužstva ve druhém poločase trefila břevno. Slovan se dvěma výhrami zůstává v dolní polovině tabulky a nepovedla se mu generálka na čtvrteční souboj s Fiorentinou ve skupině Evropské ligy.

První zajímavější šanci si vytvořil až ve 20. minutě hostující Baroš, ale střelu z úhlu mu vyrazil brankář Rada. Na druhé straně Néstor z dálky mířil nepřesně. Liberec pak výrazně podržel Dúbravka, který zblízka reflexivně zneškodnil Hanouskovu hlavičku.

Dukla byla v závěru poločasu aktivnější, liberecký gólman si poradil s patičkou Tetoura a Bezpalcova rána skončila těsně vedla. Slovan si vypracoval jen pokus Breiteho, který nadvakrát zlikvidoval Rada.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Liberec 0:0

Druhý poločas začal lépe Liberec a po dvou minutách Breite napálil břevno. Střídající Juroška mohl poslat Duklu do vedení šťastnou hlavičkou, jenže Dúbravka stihl míč vyškrábnout na roh.

Oba soupeři často zkoušeli zakončovat z větší a střední vzdálenosti. Vůchovu střelu vyrazil Rada, jeho protějšek Dúbravka zase vychytal Hanouska. Po rohovém kopu zamířil do břevna i domácí Néstor.

V závěru měl zase převahu Liberec. Bartl sice obešel brankáře Pražanů, ale z úhlu už nestačil přesně zakončit. Aktivní Breite těsně před koncem vystřelil o kousek mimo.

10. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Pospíšil, Vitner. ŽK: Štetina - Sýkora, Baroš, Breite. Diváci: 1631.
Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič - Hanousek, Tetour, Čajič (78. Považanec) - Néstor, Beauguel (46. Juroška), Olayinka (68. Preisler). Trenér: Hynek.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Bartošák - Ševčík, Breite, Sýkora (72. Folprecht) - Bartl (83. Markovič), Baroš (80. Komličenko), Vůch. Trenér: Trpišovský.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Liberec: Breite pálil v závěru základní hrací doby mimo

Dukla - Liberec: Břevno trefil dělovkou i Néstor

Dukla - Liberec: Hanouskova rána z dálky se do brány nevešla

Dukla - Liberec: Rada se zaskvěl proti střele Vůcha

Dukla - Liberec: Bartl sražen v pokutovém území, hosté se marně dožadovali penalty

Dukla - Liberec: Bartl rychle přihrál Barošovi, ten se ale z úhlu netrefil

Dukla - Liberec: Juroška málem přehlavičkoval Dúbravku, ten na poslední chvíli míč vyškrábl

Dukla - Liberec: Breite parádní střelou napálil břevno

Dukla - Liberec: Bezpalcova rána letěla vedle brány

Dukla - Liberec: Dúbravka vynikl proti Tetourovi

Dukla - Liberec: Néstor překonal Dúbravka, obrana Liberce zachránila situaci

Dukla - Liberec: Dúbravka skvěle vychytal Hanouskova koníčka

Dukla - Liberec: Rada vychytal Bartla