CELÝ SESTŘIH: Příbram - Jablonec 2:4. Domácí padli už podesáté v sezoně

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce při premiéře dočasného trenéra Zdeňka Kluckého vyhráli na hřišti poslední Příbrami 4:2 a v první lize ukončili sérii osmi zápasů bez vítězství. Středočeši naopak prohráli desáté z jedenácti kol v sezoně. U Litavky se v úvodní dvacetiminutovce prosadili hostující Petr Jiráček a Martin Doležal. Po změně stran na kontaktní branku Tomáše Pilíka odpověděl Vojtěch Kubista a po dalším domácím snížení Štěpána Kacafírka měl poslední slovo v nastavení Stanislav Tecl.

Jablonečtí začali lépe a hned z první akce skórovali. V 11. minutě Tecl z pravé strany našel Jiráčka, který se střelou z první trefil přesně k tyči. Záložník hostující ze Sparty dal v české nejvyšší soutěži první gól od listopadu 2011. Už za osm minut to bylo 2:0. Rezek nepochopitelnou zpětnou hlavičkou vyslal do úniku Doležala, který bez problému překonal brankáře Hrušku.

O chvíli později mohl Rezek svůj kiks napravit, ale vypálil nad břevno. Na druhé straně Hruška dvakrát vychytal Mihálika. Při příbramském rohu se proti Brandnerovi zase vyznamenal Valeš.

Jablonecký gólman však zaváhal v 57. minutě, kdy ho z přímého kopu propálil Pilík. Svěřenci Petra Rady se prosadili teprve ve druhém ligovém utkání v ročníku a poprvé po 326 minutách. Domácí po kontaktním gólu ožili, ale dál chybovali v defenzivě. Mihálika ještě vychytal Hruška, ale v 70. minutě už Kubista hlavou z rohu mířil přesně.

Nejistí v obraně však byli i hráči Jablonce. Osm minut před koncem se po Hybšově zaváhání okolo Hübschmana otočil střídající Kacafírek a premiérovým ligovým zásahem v kariéře duel opět zdramatizoval.

Příbramské šance na bodový zisk záhy snížil italský obránce Ferrara, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. V nastaveném čase po brejku pečetil vítězství Severočechů Tecl po Doležalově přihrávce.

1. FK Příbram - FK Jablonec 2:4 (0:2)

Branky: 57. Pilík, 82. Kacafírek - 11. Jiráček, 19. Doležal, 70. V. Kubista, 90.+3 Tecl. Rozhodčí: Královec - Kotík, Arnošt. ŽK: Ferrara (Příbram). ČK: 85. Ferrara.

Příbram: Hruška - Chaluš, Ferrara, Tregler, Krameš - Pecháček, Laňka (46. Majtán) - Brandner, Rezek (76. Casado), Pilík - Mahmutovič (46. Kacafírek). Trenér: Rada.
Jablonec: Valeš - Masopust, Hübschman, Hybš, Hanousek - V. Kubista - Tecl, Trávník (89. Mehanovič), Jiráček, Mihálik (85. Končal) - Doležal. Trenér: Klucký.

Příbram - Jablonec: Brandner nepotrestal kiks brankáře Valeše

Příbram - Jablonec: Gól! Jiráček z první střely zápasu poslal Jablonec do vedení