CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Brno 3:3. Výhru domácím ukradl Škoda

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole ePojisteni.cz ligy v divoké přestřelce s Brnem inkasovali vyrovnávací gól na 3:3 chvíli před koncem nastaveného času. Hrdinou Zbrojovky se stal Michal Škoda. Středočeši tak vedou ligu o tři body před Plzní, která v neděli hostí Spartu a v případě výhry 3:0 by se posunula do čela.

Mladá Boleslav začala utkání aktivně a ve druhé minutě musel hostující gólman Melichárek poprvé zasahovat po střele Jánoše. Po následném rohu vznikl v brněnském vápně závar, ale nic z toho. Větší nebezpečí znamenala až střela Kúdely ze 14. minuty, kterou Melichárek jen vyrazil, ovšem Chramosta z dorážky z úhlu přestřelil.

Jenže v 18. minutě udělali domácí chybu při rozehrávce, stoper Da Silva si špatně zpracoval míč přímo do běhu dotírajícího Řezníčka a ten měl volnou cestu k bráně. Brněnský kanonýr potvrdil, že si v podobných šancích ví rady a prostřelil brankáře Diviše.

CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Brno 3:3. Výhru domácím ukradl Škoda

Vedení Brna domácí znervóznělo, ale brzy se začali tlačit za vyrovnáním. To přišlo po půlhodině hry. Míč se po rohovém kopu dostal až na vápno k Přikrylovi, který vypálil a od Poláka se míč odrazil do protipohybu brankáře. Ještě do poločasu mohl skóre otočit Chramosta, kterého vyslal do šance Magera, ale nejlepší střelec ligy branku těsně minul.

Po změně stran pokračovala Boleslav v tlaku, ale chybělo přesnější zakončení. A když se dostal po brejku do šance Přikryl, vychytal ho gólman. Zahrozilo ale i Brno, když si Řezníček stoupl k přímému kopu a poslal míč těsně vedle.

Ukrytý Michal Škoda právě v samotném závěru nastavení srovnává stav zápasu v Mladé Boleslavi na 3:3

V 63. minutě však Da Silva odčinil svou chybu. Po přímém kopu Matějovského vznikl ve vápně závar a zkušený brazilský stoper poslal Mladou Boleslav do vedení.

Odpovědět mohl na druhé straně Lutonský, ale jeho dobrou střelu vyrazil brankář Diviš. V 72. minutě už však byl znovu vyrovnaný stav. Řezníček nacentroval a Fleišman si dal v souboji s Hyčkou vlastní branku.

Vedení mohl domácím rychle vrátit Takács, ale hlavou trefil jen břevno. Vzápětí zahrával Mareš přímý kop, přestože byl daleko a z úhlu, vystřelil přímo na bránu a Hyčkova teč ve zdi poslala míč mimo dosah brankáře Melichárka.

Domácí nicméně vedení znovu neudrželi. V posledních vteřinách se jim po nákopu před branku nepovedlo dostat míč z vápna a závar využil ke srovnání Škoda.

Mladá Boleslav - Brno: Škoda vyrovnal pět vteřin před koncem nastavení! 3:3

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 3:3 (1:1)
Branky: 31. Přikryl, 63. Da Silva, 79. Mareš - 18. Řezníček, 72. vlastní Fleišman, 90.+3 Škoda. Rozhodčí: Jílek - Myška, Fišer. ŽK: Magera, Mareš - Lacko, Přichystal. Diváci: 2931.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Přikryl (88. Klobása), Kúdela, Matějovský (85. Kalabiška), Mareš - Magera, Chramosta (74. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.
Brno: Melichárek - Šural, Polák, Kijanskas, Lutonský - Sedlák, Lacko (87. Krejčí) - Hyčka (87. Pašek), Škoda, Přichystal (68. Vávra) - Řezníček. Trenér: Habanec.

Mladá Boleslav - Brno: Mebrahtu vypálil těsně vedle brány

Mladá Boleslav - Brno: Marešův přímák tečoval Lacko a Mladá Boleslav vede 3:2

Mladá Boleslav - Brno: Marešův centr poslal Takács hlavou jen do břevna

Mladá Boleslav - Brno: Fleišman si dal akrobatický vlastní gól a je to 2:2

Mladá Boleslav - Brno: Diviš podivně vyrazil Lutonského ránu

Mladá Boleslav - Brno: Douglas odčinil svou hrubku a zblízka propálil Melichárka – 2:1

Mladá Boleslav - Brno: Řezníček z výborné pozice těsně minul šibenici

Mladá Boleslav - Brno: Fantastický Melichárek! Vychytal Přikrylovi tutovku

Mladá Boleslav - Brno: Magera po pěkném signálu Melichárka nepřekonal

Mladá Boleslav - Brno: Diviš vyběhl do prázdna, před opuštěnou bránou se hosté neprosadili

Mladá Boleslav - Brno: Přikylovu dělovku zblokoval Polák na roh

Mladá Boleslav - Brno: Chramosta byl sám před Melichárkem, bránu minul o centimetry!

Mladá Boleslav - Brno: Přikryl vyrovnal tečovanou střelou z hranice vápna – 1:1

Mladá Boleslav - Brno: Douglasovu hlavičku po rohu lapil Melichárek

Mladá Boleslav - Brno: Chramosta hlavičkou těsně minul brněnskou bránu

Mladá Boleslav - Brno: Řezníček se prohnal mezi obránci a Zbrojovka vede 1:0

Mladá Boleslav - Brno: Melichárek vyrazil Kúdelovu střelu, Chramosta netrefil prázdnou bránu

Mladá Boleslav - Brno: Jánoš vystrašil Melichárka nevyzpytatelným padáčkem

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40