22. října 2016 • 22:00

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Slovácko 1:0. Šestou výhru v řadě vystřelil Zmrhal

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Slavie potvrdili dobrou formu a v 11. ligovém kole doma porazili Slovácko 1:0 gólem Jaromíra Zmrhala z 56. minuty. Červenobílí pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavý ztratili jen dva body, v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky dva body za vedoucí Mladou Boleslav. Slovácko naopak po třech kolech poprvé prohrálo.

Slovácku kvůli karetnímu trestu chyběli hned tři obránci ze základní sestavy a do hry se tak poprvé v ligové sezoně dostali Břečka a Chyla. Hostující defenziva měl od úvodu zápasu plno práce, protože slávisté od začátku získali převahu a hrálo se téměř výhradně na polovině Slovácka.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Slovácko 1:0, šestou výhru v řadě trefil Zmrhal

Červenobílí v první půli přestříleli soupeře 8:0, do vyložených šancí je ale dobře pracující obrana Slovácka moc nepouštěla. Pražané hrozili hlavně po akcích agilního Šventa zleva. Slovenský reprezentant ve 21. minutě nacentroval do vápna, Škoda ale hlavičkoval jen do brankáře.

Ve 37. minutě si domácí akci zopakovali. Švento zleva přihrál do vápna a nabíhající Škoda z dobré pozice opět trefil jen střed branky, kde stál Heča. Domácí před pauzou stupňovali tlak, ale hosté se ubránili.

Slovácko poprvé výrazněji ohrozilo Pavlenku až v 54. minutě. Po centru hlavičkoval Břečka a domácí brankář na poslední chvíli odpálil míč před Zajícem.

Jaromír Zmrhal ve slávistickém kotli po výhře nad Slováckem, kterou zařídil jediným gólem zápasu

Za dvě minuty na druhé straně otevřeli skóre domácí. Po rychlé akci vysunul Škoda za obranu Zmrhala a ten střelou mezi nohy propálil Heču. Slávistický záložník si připsal třetí trefu za posledních pět kol. Vzápětí mohl přidat pojišťující branku Frydrych, ale po rohu minul.

Pražané pak vedení s přehledem kontrolovali. V 84. minutě je mohl uklidnit Hušbauer , ale z přímého kopu na hranici vápna střílel těsně vedle. I tak už slávisté šestou ligovou výhru po sobě, z toho popáté bez inkasované branky, udrželi.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 56. Zmrhal. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Břečka, Kerbr, Chvátal (všichni Slovácko). Diváci: 7108.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Zmrhal, Hušbauer, Barák (75. Ščuk ), Švento (69. Mingazov) - Škoda (90. Souček). Trenér: Šilhavý .
Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Chyla (84. Ťok) - Šumulikoski, Daníček - Diviš (74. Tetteh), Havlík, Kerbr - Zajíc (63. Koné). Trenér: Levý.