CELÝ SESTŘIH: Liberec - Hradec 2:0. Bartl rozhodl po pauze dvěma góly

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberce porazili v 11. ligovém kole Hradec Králové 2:0 brankami Daniela Bartla z 69. a 79. minuty. Slovan si doma spravil chuť po čtvrteční prohře 1:3 s Fiorentinou v Evropské lize a po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil na jedenácté místo tabulky. Východočeský nováček naopak prohrál počtvrté za sebou a klesl na čtrnáctou příčku.

Liberecký trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu duelu s Fiorentinou hned čtyři změny v sestavě. Domácí začali aktivně a první půlhodinu hrozili hlavně oni. Vůchovu střelu ale vytáhl nad břevno brankář Ottmar a při několika dalších závarech chyběl Severočechům důraz.

Poté se osmělili i hosté. V 36. minutě volný Holeš po přímém kopu hlavičkoval do středu branky, kde stál Dúbravka, který si poté poradil i s pokusem Krátkého k tyči. Největší šanci prováhal Hradec těsně před pauzou. Černý šel ve dvojici s Vlkanovou sám na gólmana, jenže trestuhodně špatně přihrál před prázdnou bránu a spoluhráč na míč nedosáhl.

Po přestávce hlavičkoval mimo domácí Markovič, na druhé straně se vzápětí po individuální akci dostal do zakončení Vlkanova, ale Dúbravka ho vychytal.

Slovan se prosadil až v 69. minutě. Coufal vzduchem vysunul střídající Ševčíka, který zprava přihrál na malé vápno a důrazný Bartl překonal Ottmara.

Královéhradecký gólman poté podržel svůj tým čtvrthodiny před koncem při Ševčíkově hlavičce, v 79. minutě už ale podruhé inkasoval. Ševčík si zopakoval spolupráci s Bartlem a ten přidal svou druhou branku v utkání. V lize se dvakrát v jednom duelu trefil poprvé v kariéře. Liberec tak "Votroky" v nejvyšší soutěži porazil doma poosmé za sebou.

Branky: 69. a 79. Bartl. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček. ŽK: Folprecht, Coufal - Černý, Schwarz, Chleboun. Diváci: 3652.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka , Hovorka, Bartošák (68. Sýkora) - Breite, Folprecht - Bartl (86. Karafiát), Markovič, Vůch - Komličenko (46. Ševčík). Trenér: Trpišovský.

Hradec: Ottmar - Holeš, Polom, Plašil, Mudra (78. Trubač) - Schwarz, Janoušek - Krátký (78. Pázler), Vlkanova, Malinský - Černý (83. Chleboun). Trenéři: Pilný a Frimmel.

Liberec - Hradec Králové: Holeš po přímáku Hradce selhal v zakončení

Liberec - Hradec Králové: Po rohu Liberce Markovič před bránou nedosáhl na přihrávku

Liberec - Hradec: Závar před bránou Hradce, Ottmar vyrazil střelu Breiteho

Liberec - Hradec Králové: Markovič v dobré pozici hlavičkoval nad bránu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41