CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Teplice 0:1. Domácím nepomohla přesilovka

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Teplic vyhráli ve 14. kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Jedinou branku zápasu dal v osmé minutě Jakub Hora, severočeský celek hrál navíc od 31. minuty v deseti bez vyloučeného stopera Michaela Lüftnera.

Lépe do zápasu vstoupili Tepličtí, kteří se už v osmé minutě ujali vedení. Po rychlé kombinaci Fillo našel zpětnou přihrávkou Horu a bývalý hráč Bohemians 1905 se prosadil střelou o tyč. Domácí poté přitlačili, ale po necelé půlhodině hry se v šanci objevil opět Hora, jenže tentokrát mířil těsně vedle.

Bohemians 1905 pokračovali v aktivitě a v 31. minutě Berger uvolnil Holendu a unikajícího útočníka zastavil faulem před vápnem hostující stoper Lüftner a dostal červenou kartu. Přesto mohly Teplice přidat druhou branku, ale Vondrášek se po rohovém kopu neprosadil. Bohemians 1905 zahrozili až v samotném závěru, jenže Krch trefil jen boční síť.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - FK Teplice 0:1. Domácí nevyužili dlouhou přesilovku

Přesilová hra určila ráz druhého poločasu a domácí se tlačili do útoku. A v 51. minutě na to Bohemians 1905 málem doplatili. Nejlepší střelec Teplic Vaněček šel od půlky sám na gólmana Budinského, jenže branku ani netrefil a míč poslal trestuhodně nad.

Domácí se ke slovu dostali v 56. minutě, kdy Havel pálil těsně nad břevno. O chvíli později hlavičkoval Krch přímo do náručí brankáře Grigara. Hostující gólman pohotově zasáhl také v závěru proti pokusu Gajiče a když pak neuspěl ani Luts, který vystřelil jen těsně mimo, ubránili Tepličtí bod.

Severočeši tak v posledních třech zápasch venku získali sedm bodů a posunuli na se šesté místo tabulky. Na sedmou pozici odsunuli právě svého dnešního soupeře, před kterým mají jednobodový náskok.

Branka: 8. Hora. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pospíšil. ŽK: Šmíd - Vondrášek, Hora, Soungole. ČK: 31. Lüftner (Teplice). Diváci: 4056.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál (70. Gajič), Šmíd, Krch, Havel - Berger (54. Mikuš), Švec, Mašek, Hašek (75. Hubínek), Luts - Holenda. Trenér: Koubek.

Teplice: Grigar - Urma (36. Ciskaridze), Lüftner, Jeřábek, Krob - Vondrášek, Kučera, Fillo (77. Potočný), Soungole, Hora - Vaněček (90. Vachoušek). Trenér: Šmejkal.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Bohemians - Teplice: Choreo domácích Jen výš stále výš

Bohemians - Teplice: Šťastný gól! Hora tečoval míč do protipohybu brankáře a je to 0:1

Bohemians - Teplice: Hora po Krobově centru hlavičkoval těsně vedle

Bohemians - Teplice: Červená karta! Lüftner zastavil unikajícího Holendu a musel ze hřiště

Bohemians - Teplice: Vondrášek ze 30 metrů bombou prověřil Budínského

Bohemians - Teplice: Fillo srazil Krchovu střelu vedle tyče

Bohemians - Teplice: David Vaněček ukázkově zapařil brejk

Bohemians - Teplice: Grigar vychytal šanci Martina Haška ml.

Bohemians - Teplice: Havel ve slibné pozici přestřelil

Bohemians - Teplice: Klokani to zkusili islandským autem, ale Krch neskóroval