Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. listopadu 2016 • 17:10

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Teplice 0:1. Domácím nepomohla přesilovka

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - FK Teplice 0:1. Domácí nevyužili dlouhou přesilovku
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Teplic vyhráli ve 14. kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Jedinou branku zápasu dal v osmé minutě Jakub Hora, severočeský celek hrál navíc od 31. minuty v deseti bez vyloučeného stopera Michaela Lüftnera.

Lépe do zápasu vstoupili Tepličtí, kteří se už v osmé minutě ujali vedení. Po rychlé kombinaci Fillo našel zpětnou přihrávkou Horu a bývalý hráč Bohemians 1905 se prosadil střelou o tyč. Domácí poté přitlačili, ale po necelé půlhodině hry se v šanci objevil opět Hora, jenže tentokrát mířil těsně vedle.

Bohemians 1905 pokračovali v aktivitě a v 31. minutě Berger uvolnil Holendu a unikajícího útočníka zastavil faulem před vápnem hostující stoper Lüftner a dostal červenou kartu. Přesto mohly Teplice přidat druhou branku, ale Vondrášek se po rohovém kopu neprosadil. Bohemians 1905 zahrozili až v samotném závěru, jenže Krch trefil jen boční síť.

Přesilová hra určila ráz druhého poločasu a domácí se tlačili do útoku. A v 51. minutě na to Bohemians 1905 málem doplatili. Nejlepší střelec Teplic Vaněček šel od půlky sám na gólmana Budinského, jenže branku ani netrefil a míč poslal trestuhodně nad.

Domácí se ke slovu dostali v 56. minutě, kdy Havel pálil těsně nad břevno. O chvíli později hlavičkoval Krch přímo do náručí brankáře Grigara. Hostující gólman pohotově zasáhl také v závěru proti pokusu Gajiče a když pak neuspěl ani Luts, který vystřelil jen těsně mimo, ubránili Tepličtí bod.

Severočeši tak v posledních třech zápasch venku získali sedm bodů a posunuli na se šesté místo tabulky. Na sedmou pozici odsunuli právě svého dnešního soupeře, před kterým mají jednobodový náskok.

Branka: 8. Hora. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pospíšil. ŽK: Šmíd - Vondrášek, Hora, Soungole. ČK: 31. Lüftner (Teplice). Diváci: 4056.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál (70. Gajič), Šmíd, Krch, Havel - Berger (54. Mikuš), Švec, Mašek, Hašek (75. Hubínek), Luts - Holenda. Trenér: Koubek.

Teplice: Grigar - Urma (36. Ciskaridze), Lüftner, Jeřábek, Krob - Vondrášek, Kučera, Fillo (77. Potočný), Soungole, Hora - Vaněček (90. Vachoušek). Trenér: Šmejkal.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

720p 480p 360p 240p
Bohemians - Teplice: Choreo domácích Jen výš stále výš

Bohemians - Teplice: Šťastný gól! Hora tečoval míč do protipohybu brankáře a je to 0:1

Bohemians - Teplice: Hora po Krobově centru hlavičkoval těsně vedle

Bohemians - Teplice: Červená karta! Lüftner zastavil unikajícího Holendu a musel ze hřiště

Bohemians - Teplice: Vondrášek ze 30 metrů bombou prověřil Budínského

Bohemians - Teplice: Fillo srazil Krchovu střelu vedle tyče

Bohemians - Teplice: David Vaněček ukázkově zapařil brejk

Bohemians - Teplice: Grigar vychytal šanci Martina Haška ml.

Bohemians - Teplice: Havel ve slibné pozici přestřelil

Bohemians - Teplice: Klokani to zkusili islandským autem, ale Krch neskóroval