CELÝ SESTŘIH: Slavia – Boleslav 2:1. Sešívaní v euforii a nahání Plzeň

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

To byl šlágr! Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole ePojisteni.cz ligy Mladou Boleslav 2:1 a dostali se na druhé místo tabulky o bod před Zlín. Skóre otevřel v 35. minutě svým prvním gólem za Pražany Michael Ngadeu krátce poté, co byl duel na více než čtvrthodinu přerušen kvůli výpadku světel. V 71. minutě zvýšil Jaromír Zmrhal a čtyři minuty před koncem už jen zkorigoval stav z penalty Lukáš Magera.

Slavia v lize porazila Mladou Boleslav poprvé po jedenácti zápasech a ani ve třináctém soutěžní duelu pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohrála. Naopak hosté protáhli čekaní na pět kol a mohou přijít o čtvrtou příčku.

Trenér Slavie Šilhavý po výborném výkonu na Dukle tentokrát nasadil obvykle střídajícího Mešanoviče do základní sestavy a ten teprve podruhé v ligové sezoně od začátku hrál po boku druhého útočníka Škody. Červenobílí vstoupili do utkání náporem a už v šesté minutě měl první šanci Zmrhal, kterého z úhlu vychytal bývalý slávistický brankář Diviš.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:1. Domácí útočí na čelo tabulky

Chvíli nato zahrozili Škoda a Mešanovič, ani jeden z nich ale nezakončil. Hostům se v první půli nedařilo udržet míč a jedinou nebezpečnější střelu vyslal v 19. minutě Jánoš.

Ve 34. minutě v Edenu vypadlo osvětlení a trvalo více než čtvrthodinu, než se znovu začalo hrát. Pauza prospěla Slavii. Mešanovičovu ránu ještě Diviš vyrazil na roh, ale po něm se míč dostal k Ngadeuovi a ten pohotově pokusem přes hlavu poslal balon do sítě. Letní kamerunská posila se dočkala první soutěžní trefy v červenobílém dresu.

Slavia - Mladá Boleslav: Nehraje se - v Edenu zhasla světla, týmy šly do kabin

Slavia - Mladá Boleslav: Ngadeu se trefil přes hlavu a Slavia vede 1:0

Po necelé hodině hry vystřídal Mareše uzdravený hostující dirigent hry Matějovský a krátce poté neměla Mladá Boleslav daleko k vyrovnání. Gólman Pavlenka ale vyběhl a šanci Mebrahtua chytil.

Jinak dál hrozili spíše domácí. Škodův pokus ještě vyrazil Diviš, Hušbauer následně pálil mimo, ale v 71. minutě už Pražané zvýšili. Bořil poslal míč do vápna a velký závar zakončil dorážkou do sítě Zmrhal. Reprezentační záložník dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

Slavia - Mladá Boleslav: Zmrhal se zorientoval v závaru a narval míč do brány – 2:0

V 79. minutě dostal za ostrý zákrok na Hušbauera druhou žlutou kartu hostující Matějovský a po 21 minutách na trávníku byl vyloučen. V 86. minutě ale zahrál ve vápně rukou Hušbauer a Magera potvrdil, že penalty umí a snížil. Domácí už však tři body udrželi.

Slavia - Mladá Boleslav: Matějovský zajel do Hušbauera a dostal druhou žlutou

15. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 35. Ngadeu, 71. Zmrhal - 86. Magera z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Antoníček. ŽK: Mešanovič - Fleišman, Matějovský, Magera, Mebrahtu. ČK: 79. Matějovský. Diváci: 10.074.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (82. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Ščuk) - Mešanovič (66. Van Buren), Škoda. Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (75. Chramosta), Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Mareš (58. Matějovský) - Jánoš (46. Přikryl), Magera, Fabián - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41