CELÝ SESTŘIH: Karviná - Bohemians 3:0. Těžká prohra pro hosty

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Karviné porazili v dnešním duelu 15. kola fotbalové ligy díky třem brankám z druhé půle Bohemians 1905 3:0. Žolíkem karvinského kouče Jozefa Webera se stal střídající náhradník Filip Panák, který po třech minutách pobytu na trávníku vstřelil ve 48. minutě vítězný gól. Výhru nováčka v závěru stvrdili svými trefami ještě Marek Janečka a Erik Puchel.

Navzdory Weberovým apelům předvedla Karviná další ze svých slabých začátků. Za chyby v obraně mohla stejně jako proti Spartě a Slovácku brzy pykat, ale Holendovu ránu v šesté minutě zneškodnil Laštůvka. Ještě hůře to s domácími vypadalo v 10. minutě. Hosté po domácí ztrátě na půlící čáře vyrazili do brejku, Luts už dloubákem přehodil gólmana, ale z brankové čáry balon vykopl Zelený.

Pak se ale fotbalovost z karvinského hřiště na půl hodiny vytratila a boj mezi oběma šestnáctkami nepřinesl takřka nic zajímavého. Změnil to až poločasový tah karvinského trenéra Webera, který do druhé půle poslal místo Jurča Panáka, a už za tři minuty to domácím přineslo gólový efekt.

Panák vypíchl míč váhajícímu stoperovi Švecovi, vletěl do vápna a pak z těžkého úhlu využil i zaváhání gólmana Budinského, který se už pomalu skládal k zemi na očekávaný centr. Technická střela na bližší tyč tak překvapivě prošla až do sítě.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Bohemians 3:0. Nováček vyřídil Klokany

Pak už se Karviné hrálo daleko lépe. Pražané sice kombinovali s míčem na útočné polovině, ale v uctivé vzdálenosti od míst, z nichž by mohli ohrozit Laštůvku. Domácí si počkali na stadnardní situaci a v 74. minutě z nenápadné situace po rohovém kopu dotlačil Hoškovu hlavičku skrz Budinského ruce do brány podruhé Janečka.

Laštůvku pak zaměstnal už jen dalekonosný pokus Maška a poslední slovo měli opět Slezané. Další střídající hráč Puchel už v nastavení po brejku do otevřené obrany stanovil tváří v tvář Budinskému konečné skóre precizním lobem. Karviná tak zabrala po dvou porážkách za sebou bez vstřeleného gólu.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)

Branky: 48. Panák, 74. Janečka, 90.+2. Puchel. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Paták. ŽK: Dostál. Diváci: 3548.

Karviná: Laštůvka - Dreksa (86. Holík), Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský, Voltr (67. Puchel) - Jurčo (46. Panák). Trenér: Weber.
Bohemians 1905: Budinský - Dostál, Švec, Šmíd, Havel (84. Jindřišek) - Hašek (59. Kuchta), Hubínek, Jirásek, Luts (66. Berger) - Holenda, Mašek. Trenér: Koubek.

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41