CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:0. Rozhodl šťastný gól Kučery

Autor: iSport.cz, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Teplic v 15. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli nad Jabloncem 1:0. Zápas příliš fotbalové krásy nenabídl. Výhru vystřelil až v posledních deseti minutách záložník Tomáš Kučera. Domácí se díky výhře posunuli na 6. místo, Baumit je devátý.

Utkání bylo dlouho čekáním na záživnější okamžik. Hrálo se hlavně ve středu hřiště a šancí viděli fanoušci pomálu. V teplické obraně sice chyběl potrestaný Lüftner, ale záložník Ljevakovič ho dobře zastoupil. Pevně fungovala i jablonecká defenziva.

Větší vzruch tak přinesla až 28. minuta, kdy z přímého kopu vypálil Hora, brankář Hrubý jeho skákavou střelu neudržel, ovšem dobíhající Ljevakovič měl na dorážku málo času a branku netrefil. Hosté zahrozili až v závěru poločasu, kdy Hanouskům centr propadl na zadní tyč na Bazala, jeho rána však rozvlnila pouze boční síť.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:0. Rozhodl Kučera

Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Hru Jablonce sice rozhýbal příchod střídajícího Tecla, ale ke gólu to nevedlo. A to hlavně proto, že Mihálikovu hlavičku po Teclově centru skvěle zneškodnil brankář Grigar.

To v 72. minutě byl hostující gólman Hrubý bezmocný. Kučera zatáhl míč a byl faulován, Fillo však ihned rozehrál na Kučeru, který využil volného prostoru a vyslal střelu, kterou navíc Kubista tečoval do protipohybu brankáře.

Jablonec už nedokázal nic vymyslet, aby prohru odvrátil. Naopak domácí mohli ještě zvýšit, ovšem Fillo hrající 200. ligové utkání pálil po hezké akci těsně vedle a Vaněček trefil jen brankáře. I tak ale Tepličtí vyhráli nad Jabloncem poprvé po více než třech letech.

15. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 72. Kučera. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Krob - Hybš, Tecl. Diváci: 2088.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Fillo (88. Potočný), Kučera, Soungole, Urma (53. Vachoušek) - Hora, Vaněček. Trenér: Šmejkal.
Jablonec: Hrubý - Nový, Hübschman, V. Kubista, Hybš - Jiráček, Pospíšil (88. Mehanovič) - Bazal (60. Tecl), Mihálik (82. Trávník), Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.

Teplice - Jablonec: Trávníkovu tečovanou střelu chytil Grigar

Teplice - Jablonec: Vaněčkovu ránu nadvakrát zlikvidoval Hrubý

Teplice - Jablonec: Fillovu ránu konečky prstů vytáhl Hrubý

Teplice - Jablonec: Kučera tečovanou střelou překonal Hrubého, Teplice vedou 1:0

Teplice - Jablonec: Mihálik zahodil tutovku, Grigar ho vychytal

Teplice - Jablonec: Hora vypálil hodně nepřesně

Teplice - Jablonec: Bazal se opřel do Hanouskova centru, trefil boční síť

Teplice - Jablonec: Hrubý si poradil s Kučerovou střelou z dálky

Teplice - Jablonec: Hrubý nejistě vyrazil balon, Ljevakovič dorazit nestihl

Teplice - Jablonec: Před Vaněčkem na poslední chvíli ukopl míč Kubista

Teplice - Jablonec: Doležal před bránou těsně minul balon

Teplice - Jablonec: Vaněčka tísnil Hübschman, útočník hlavičkoval nepřesně