CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 2:2. Divočina! Dvě penalty, tři červené

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Sahali po výhře, nakonec ubránili bod. Fotbalisté Slovácka vedli v 15. Kole ePojisteni.cz ligy na půdě Liberce 2:0, jenže dvě penalty ve dvou minutách děj napínavého utkání zcela zvrátily. Domácí útočník Nikolay Komlichenko totiž obě proměnil a Slovan pak soupeře hodně tlačil. Zápas, ve kterém viděli fanoušci tři červené karty, ale nakonec skončil remízou 2:2.

Fotbalisté Liberce remizovali v 15. ligovém kole se Slováckem 2:2. Hosté vedli po trefách Francise Koného a Filipa Hlúpika, ale na první výhru na půdě Slovanu nedosáhli, neboť v 66. a 69. minutě ze dvou penalt srovnal Rus Nikolaj Komličenko. Hosté dohrávali v devíti bez vyloučených Milana Kerbra s Vlastmilem Daníčkem, za domácí dostal červenou kartu Vůch. Liberec čeká na výhru pět kol a je v tabulce dvanáctý. Slovácko zůstalo o skóre za soupeřem na třinácté příčce.

Liberecký trenér Trpišovský udělal jedinou změnu v základní sestavě oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Karabachem (3:0), když místo potrestaného Coufala nastoupil Nitrianský. Severočeši ale v první půli zůstali hodně daleko za svým výkonem z duelu Evropské ligy.

Slovan se vůbec nemohl dostat do tempa a za celé úvodní dějství si nevytvořil šanci. To Slovácko bylo nebezpečnější, i když do možností ho svými chybami dostávali hlavně domácí. Po čtvrthodině chyboval stoper Pokorný a poté v poslední chvíli z brankové čáry odvrátil balon po lobu hostujícího Reinberka přes gólmana Dúbravku.

Pokorný se ale nepoučil. Po půlhodině udělal další chybu, zpracoval nákop přímo pro Koného a ten už tentokrát libereckého gólmana lobem překonal. Útočník z Toga skóroval ve druhém venkovním utkání za sebou.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 2:2

Hned necelou minutu po pauze měl Slovan blízko k vyrovnání. Po chybě v hostující obraně přiťukl Vůch Komličenkovi, ale ten z vyložené pozice trestuhodně překopl břevno.

Liberec vstoupil do druhé půle aktivně, ale v 55. minutě další hrubkou nabídl soupeři druhý gól. Koné poslal do úniku Hlúpika a ten s přehledem obstřelil Dúbravku. Připsal si první gól v ligové sezoně. Po další chybě obrany měl v 63. minutě na noze další branku Hlúpik, pálil však nad.

V 65. minutě svitla domácím naděje. Po Radově zákroku na Komličenka nařídil sudí Nenadál penaltu a sám faulovaný ji tvrdou ranou proměnil. V 69. minutě se ve vápně probíjel do zakončení Bartl, po kontaktu s Šimkem upadl a rozhodčí odpískal proti Slovácku další pokutový kop, navíc za protesty dostal červenou kartu Kerbr. Komličenko ani podruhé nezaváhal, střelou na opačnou stranu než v prvním případě srovnal a navázal na dva góly proti Karabachu.

Hned o minutu později zbytečně fauloval liberecký Vůch a po druhé žluté kartě i domácí dohrávali v deseti. V první minutě nastavení šli dokonce hosté po Daníčkově druhé žluté kartě do devíti, ale bod už udrželi.

15. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)
Branky: 66. a 69. obě z pen. Komličenko - 29. Koné, 55. Hlúpik. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Kubr. ŽK: Vůch - Daníček, Reinberk, Rada, Košút, Heča. ČK: 71. Vůch - 69. Kerbr, 90.+1 Daníček. Diváci: 2770.

Liberec: Dúbravka - Karafiát, Nitrianský (59. Bartl), Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht (59. Markovič, 90. Machuča)) - Ekpai, Ševčík, Vůch - Komličenko. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Hlúpik (79. Diviš), Havlík, Kerbr - Koné. Trenér: Levý.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Slovácko: Druhá penalta pro Liberec! Šimko atakoval Bartla, Kerbr dostal červenou za debatu s rozhodčím, Komličenko proměnil na 2:2

Liberec - Slovácko: Ševčík hledal před bránou Komličenka, ten na balon nedosáhl

Liberec - Slovácko: Heča vyrazil nebezpečnou Karafiátovu střelu z přímého volného kopu

Liberec - Slovácko: Šimko z voleje bránu netrefil

Liberec - Slovácko: Vůch fauloval Šimka za druhou žlutou, do deseti jde i Liberec

Liberec - Slovácko: Rada fauloval Komličenka, sudí Nenadál nařídil penaltu, Komličenko ji proměnil důraznou střelou

Liberec -Slovácko: Podruhé Hlúpik úspěšný nebyl, po pěkné akci střílel nad

Liberec - Slovácko: Hlúpik svůj bleskový samostatný únik zakončil gólem, 0:2

Liberec - Slovácko: Komličenko z dobré pozice přestřelil bránu

Liberec - Slovácko: Po standardce Liberce prověřil Heču Ekpai, brankář Slovácka byl pozorný

Liberec - Slovácko: Kerbr přesným centrem našel Koneho, ten hlavičkoval nad bránu

Liberec - Slovácko: Kone skvěle přeloboval Dúbravku, 0:1

Liberec - Slovácko: Koneho střela neměla razanci, Dúbravka bez obtíží chytá

Liberec - Slovácko: Reinberk směřoval balon do prázdné brány, zastavil ho Pokorný

Liberec - Slovácko: Akci Liberce zastavil Heča

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57