CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 0:4. Hosté přezimují na druhém místě

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Debakl.  Fotbalisté Slavie vyhráli v 16. kole ePojisteni.cz ligy na hřišti Zlína vysoko 4:0. Pražané rozhodli utkání už v prvním poločase, kdy se trefil dvakrát kanonýr Milan Škoda a jednou jeho parťák z útoku Muris Mešanovič. Domácí své velké šance zahazovali, a tak na konečných 0:4 upravil z brejku Jaromír Zmrhal. Slavia tak přezimuje na druhém místě tabulky.

Slavia vsadila na drtivý nástup. Soupeře přehrávala lepší kombinací ve středu hřiště, všechny akce směřovaly přímo na branku. Nápor také vynesl Pražanům rychlý vedoucí gól. V 7. minutě se řítil na domácí branku Mešanovič, kterého brankář Dostál pádem pod nohy srazil a nařízený pokutový kop Škoda bezpečně proměnil. Po vedoucím gólu se Slavia zatáhla a přenechala "Ševcům" iniciativu.

Oproti úvodním minutám se Zlín výrazně zlepšil. Přesněji kombinoval a přes místy hodně nejistou obranu Slavie se dostával do střeleckých šancí. Po centrech z pravé strany měl dvakrát vyrovnání na hlavě Holík. Poprvé ve 13. minutě mířil z bezprostřední blízkosti do Pavlenky, podruhé rovněž sám před brankářem přestřelil.

Čekání na chybu Slavia plně zužitkovala v závěru poločasu. V 37. minutě Mešanovič sklepl míč volnému Škodovi, který chytrým lobem přehodil vybíhajícího brankáře Dostála. O pět minut později Barák našel přesným centrem Mešanoviče, který přidal třetí gól.

Zlín navzdory nepříznivému vývoji nerezignoval. Po změně stran pokračoval v útočné hře, největší možnost ke zkorigování výsledku propásl po narážečce s Harbou Vukadinovič. Jeho pokus brankář Pavlenka nohou vyrazil a stačil zlikvidovat i další střelu.

Na rozdíl od úvodní poloviny Slavia ve svém úsilí viditelně polevila. Občas ale zahrozila protiútokem a po jednom z nich v 80. minutě završil střelecký koncert Pražanů čtvrtým gólem Zmrhal. Naopak Zlín vyšel v posledních dvou zápasech střelecky naprázdno.

16. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - Slavia Praha 0:4 (0:3)
Branky: 8. z pen. a 37. Škoda, 41. Mešanovič, 80. Zmrhal. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Černý. ŽK: Matejov, Fantiš - Ngadeu. Diváci: 4304.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov (88. Hubáček) - Štípek (65. Jordan), Traoré, Hnaníček, Holík - Vukadinovič, Harba (52. Fantiš). Trenér: Páník.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (49. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (84. Železník) - Mešanovič (69. Ščuk), Škoda. Trenér: Šilhavý.

Zlín - Slavia: Barákův centr klepl do brány Mešanovič a je to 3:0

Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0

Zlín - Slavia: Pavlenka vychytal Holíkovu tutovku

Zlín - Slavia: Dostál podrazil Mešanoviče, Škoda proměnil penaltu a Slavia vede 1:0

Zlín - Slavia: Před zápasem se držela minuta ticha za Chapecoense

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40