3. prosince 2016 • 16:57

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 2:1. Góly domácích dávali Kadlec a Lafata

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Sparty zakončili ligový podzim vítězstvím, když si v dnešním utkání 16. kola poradili doma s Teplicemi 2:1. O výhře rozhodli Michal Kadlec s Davidem Lafatou, za hosty v závěru snížil David Vaněček. Letenský celek se tak v tabulce posunul na třetí místo a na druhou Slavii ztrácí tři a na první Plzeň čtyři body. Vedoucí obhájce titulu však má večerní zápas s Bohemians 1905 k dobru.

První poločas patřil Spartě, která začala tlakem, ale pořádnou šanci z něj nevytěžila. Poprvé zahrozil až v 31. minutě Lafata a hostující brankář Grigar jeho pokus skvěle vyrazil. V 37. minutě ale teplický gólman po rohovém kopu prohrál souboj s Michalem Kadlecem , který hlavou poslal domácí do vedení.

Český reprezentant si tak připsal první gól od květnového příchodu do Sparty, kam se vrátil po osmi letech v zahraničí. Navíc ukončil dva zápasy trvající teplickou neprůstřelnost.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Teplice, ale bez výsledku. V 57. minutě navíc Pulkrab vystihl špatnou rozehrávku hostů a Lafata se po jeho přihrávce sám před Grigarem nemýlil. Kapitán Sparty se desátou brankou v ligové sezoně dotáhl na první místo tabulky střelců, o které se dělí s Michalem Škodou z Brna.

Třetí branku mohl dorážkou zblízka přidat Juliš, ale těsně přestřelil. Když pak vedle hlavičkoval i střídající Mustedanagič, dočkaly se Teplice alespoň snížení. Po Krobově centru v 89. minutě propadl míč až k Vaněčkovi , který ho uklidil do prázdné branky.

Sparta si připsala v lize čtvrté domácí vítězství za sebou a naladila se na čtvrteční poslední vystoupení v Evropské lize s Interem Milán, ke kterému nastoupí už s jistotou postupu do jarního play off. Teplice naopak venku po třech zápasech prohrály a v tabulce jsou šesté.

Nebezpečná situace před brankou Teplic v utkání se Spartou

Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (1:0)

Branky: 37. Michal Kadlec, 57. Lafata - 89. Vaněček. Rozhodčí: Jílek - Melichar, Hájek. ŽK: Čermák, Pulkrab, Holek - Vaněček, Krob. Diváci: 7522.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Holek, Mareček , Čermák (75. Sáček) - Lafata (83. Mustedanagič), Pulkrab (57. Zahustel ). Trenér: Svoboda.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič , Krob - Fillo, Soungole (86. Vachoušek ), Kučera, Urma (62. Červenka) - Hora (82. Potočný), Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Teplice: Vaněček zdramatizoval závěr, snížil na 1:2

Sparta - Teplice: Mustedanagič hlavičkoval zblízka nad bránu

Sparta - Teplice: Holek dostal za zákrok na Vaněčka žlutou kartu – a ránu míčem od Mazucha

Sparta - Teplice: Fillo vymyslel šanci pro Kučeru, ten netrefil balon

Sparta - Teplice: Holek upadl ve vápně, Jeřábkův zákrok byl ale čistý

Sparta - Teplice: Juliš vystřelil nadvakrát, ale překopl bránu

Sparta - Teplice: Fillo v dobré pozici hlavičkoval jen Koubkovi do náruče

Sparta - Teplice: Costa po rohovém kopu u tyče přestřelil bránu

Sparta - Teplice: Krob po rohu v dobré pozici přestřelil bránu

Sparta - Teplice: Michal Kadlec hlavičkou překonal chybujícího Grigara a poslal domácí do vedení

Sparta - Teplice: Lafata nebezpečně hlavičkoval, Grigar zasáhl mohutným skokem

Sparta - Teplice: Urma se natahoval po míči provazem, ale nedosáhl

Sparta - Teplice: Costa trefil Filla ramenem do hlavy, ten mu odmítl podat ruku

Sparta - Teplice: Urma upadl ve vápně v souboji s Marečkem, tohle penalta není

Sparta - Teplice: Marečkovu skákavou ránu lapil Grigar

Sparta - Teplice: Vaněček těsně nedosáhl na Horův centr

Sparta - Teplice: Letná uctila Chapecoense minutou potlesku

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69