CELÝ SESTŘIH: Dukla - Slovácko 2:3. Hosté otočili zápas během dvou minut

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slovácka zakončili prvoligový podzim výhrou 3:2 na hřišti Dukly. Tým z Uherského Hradiště zápas 16. kola otočil mezi 80. a 82. minutou, kdy se trefili Francis Koné a střídající Tomáš Zajíc. Dukla po poločase vedla po gólech Néstora a Petera Olayinky, za hosty vyrovnáva Ghaňan Benjamin Tetteh. Pražané v lize neporazili Slovácko posedmé za sebou.

Slovácku kvůli karetnímu trestu chyběla trojice Daníček, Kerbr, Reinberk a hosté v úvodu nepůsobili přesvědčivě. Dukla začala velkým náporem. Néstor ve dvou šancích ještě mířil vedle, ale ve 12. minutě už akci Považance a Čajiče zblízka skóroval. Nejlepší střelec dejvického týmu dal pátý ligový gól v sezoně.

Po půl hodině hry však Slovácko z ničeho nic vyrovnalo. Na Košútův centr si naskočil Tetteh, který snadno odstavil Miloševiče a hlavou překonal brankáře Radu. Ghanský záložník se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Slovácko 2:3. Famózní závěr hostí

Dukla se brzy vrátila ke své hře a soupeře dál přehrávala. Ve 43. minutě domácím vrátil vedení Olayinka, který po rohu šťastně trefil tečovaný míč.

Krátce po pauze byl blízko třetímu gólu Čajič, ale hlavičkoval těsně nad branku. O chvíli později napálil Néstor břevno a dorážku Olayinky vyrazil gólman Slovácka Heča.

Slovácko v závěru předvedlo velký comeback. Nejprve v 80. minutě vyrovnal zblízka Koné po přihrávce náhradníka Zajíce, který za dvě minuty sám rozhodl o vítězství hostů.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)
Branky: 12. Néstor, 43. Olayinka - 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Vlček. ŽK: Hanousek, Považanec, Olayinka - Havlík, Koné, Šimko. Diváci: 542.

Dukla: F. Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (87. Edmond) - Hanousek, Tetour (69. Juroška), Považanec - Olayinka, Néstor, Čajič (87. Beauguel). Trenér: Hynek.
Slovácko: Heča - Šimko, T. Rada, Šumulikoski, Košút, Břečka - Hlúpik (59. Diviš), Havlík, Machalík (65. Ťok), Tetteh (75. Zajíc) - Koné. Trenér: Levý.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Slovácko: Nejdřív asistence, pak i gól - prosadil se Zajíc a Slovácko otáčí zápas, 2:3

Dukla - Slovácko: Zajíc přihrál Konému, ten prostřelil Radu a je vyrovnáno na 2:2

Dukla - Slovácko: Břečka skluzem zastavil akci Dukly

Dukla - Slovácko: Po parádní akci domácích trefil Néstor břevno

Dukla - Slovácko: Do brány neprošla nadějná hlavička Aldina Čajiče

Dukla - Slovácko: Gól do šatny - po rohu se trefil Olayinka, 2:1

Dukla - Slovácko: Domácí se dožadují penalty za údajnou hru rukou, rozhodčí nechal pokračovat ve hře

Dukla - Slovácko: Štetinův gól neplatil, obránce Dukly před jeho vstřelením fauloval

Dukla - Slovácko: Je vyrovnáno na 1:1, Tetteh se prosadil hlavou

Dukla - Slovácko: Hanousek hrál před bránou rukou, dostal žlutou kartu

Dukla - Slovácko: Při brejku Dukly si Olayinka napravo pohrál s míčem, z akce ale nic nebylo

Dukla - Slovácko: Druhou šanci už Néstor proměnil, 1:0

Dukla - Slovácko: K Radovi propadl balon z přímého volného kopu, brankář Dukly ho zachytil

Dukla - Slovácko: Tetour přiťukl Néstorovi, jeho balon ale bránu minul

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40