Jak si vedly posily: Sýkora zazdil šanci a získal penaltu, Ivanschitz pálil

Autor: dvo, jon
0
  • Jak si vedly zimní posily Slavie a Plzně?Jak si vedly zimní posily Slavie a Plzně?FOTO: koláž iSport.cz

V zimě změnili angažmá a zamířili bojovat o titul do dvou předních českých týmů. Zatímco Slavia ze svých sedmi zimních posil postavila tři (Sýkora, Flo a Lüftner), Viktoria Plzeň jenom jednu, tu největší, Andrease Ivanschitze. Vidět byl především slávistický křídelník Sýkora, který proti Jihlavě vybojoval pro svůj tým penaltu. Ivanschitz s nálepkou velmi zvučné posily zahazoval šance a střídal v 68. minutě. Jak si v prvním jarním kole zimní posily vedly a jak je oznámkovali redaktoři deníku Sport, se podívejte v článku.

• Jan Sýkora (Slavia)

Slavia - Jihlava: Sýkora v jasné šanci místo střely přihrával

Známka Sportu: 6
    Počet odehraných minut: 90

Nejaktivnější posila Slavie proti Jihlavě. Nastoupil nezvykle na pravé straně zálohy, ale vedl si dobře. Už po několika minutách se objevil v obrovské šanci, jenže zazátkoval. Místo zakončení zvolil nepřesnou přihrávku, čímž akci pokazil. O několik minut později vybídl kapitána Milana Škodu nadýchaným centrem ke skórování, ale radost domácím vzal výborně chytající brankář Jan Hanuš. Po změně stran se po faulu na něj kopala penalta, kterou Škoda proměnil.

Per-Egil Flo si odbyl soutěžní premiéru v dresu Slavie

• Per-Egil Flo (Slavia)

Per-Egil Flo si odbyl soutěžní premiéru v dresu SlavieFoto Michal Beránek (Sport)

Známka Sportu: 5
    Počet odehraných minut: 90

Do Edenu dorazil jako prototyp moderního beka, který rád podporuje ofenzivu. Proti předposlednímu celku ligy však svoje schopnosti naplno neukázal. Dopředu předvedl pouze jeden povedený centr na Milana Škodu. V obraně naopak vystrašil při ztrátě míče a umožnil jihlavskému Dvořákovi vystřelit. Ze tří posil v sestavě Slavie patřil k nejslabším.

• Michael Lüftner (Slavia)

Obránce Michael Lüftner v akci v utkání proti JihlavěFoto Dominik Bakeš (Sport)

Trochu překvapivě se dostal do sestavy na úkor kapitána Jiřího Bílka, ale důvěru trenéra Šilhavého splatil. „Vytipovali jsme si ho na základě výkonů z Teplic a přesvědčil nás v přípravě. Bílek má důležitou roli v kabině, která se nemění. To, že teď nehrál, ještě neznamená, že nad ním lámeme hůl. Počítáme s ním, mluvili jsme spolu, bere to v pohodě,“ vysvětlil kouč Slavie.

• Andreas Ivanschitz (Plzeň)

Plzeň - Příbram: Ivanschitz zahodil tutovku, netrefil bránu z malého vápna

Počet odehraných minut: 68

V prvních patnácti minutách se prakticky nedostal k balonu, postupně se ale dostával do tempa. Zahrál několik nebezpečných rohů, v prvním poločase byl blízko branky – ve 38. minutě si naběhl na Řezníkův centr, ale v tutové šanci mířil levačkou vedle. Do gólovky ho po přestávce vyslal Jan Kovařík, ale levačkou jen napálil břevno. Na hřišti vydržel do 68. minuty, kdy ho nahradil Michael Krmenčík. Celkově nepodal špatný výkon, ale ještě potřebuje čas na adaptaci. A aby si na něj zvykli plzeňští spoluhráči, kteří ho málo využívali.

• Jak si vedly nové posily Slavie a Plzně

Slavia - Jihlava: Fantastický Hanuš! Škodovu hlavičku vyškrábl na tyč

Slavia - Jihlava: Po souboji Štěpánka se Sýkorou kopal Škoda penaltu a o břevno dal na 2:0

Slavia - Jihlava: Hanuš jako Neuer – ukličkoval Sýkoru

Plzeň - Příbram: Ivanschitz se ne a ne trefit – napálil míč do břevna

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Příbram 1:0. Domácí zachránil žolík Krmenčík

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 2:0. Výhru řídil kapitán Škoda