14. března 2017 • 18:53

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Hradec 2:1. Domácí rozhodli během pěti minut

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Dohrávka 16. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy dopadla lépe pro domácí Jablonec, který zdolal Hradec Králové 2.1. Severočeši udeřili během pět minut v polovině prvního poločasu, když se trefili Trávník a Mehanovič, za hosty snižoval v 69. minutě pěknou střelou Martan.

Hosté: 69. Martan

Domácí: Valeš – Janković, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek – Trávník (90. Masopust), Hübschman (C) (84. Jiráček), Pospíšil, Zelený – Mehanović – Zreľák (69. Mihálik).

Hosté: Ottmar – Plašil, Chleboun, Hůlka, Krátký – Malinský, Trubač (69. M. Černý), Jirsák (C) (80. Šípek), Schwarz, Martan – Žondra (65. P. Černý).

1 644 diváků

Jablonec porazil soupeře v lize popáté za sebou, stejně jako na podzim 2:1 a poskočil na osmé místo tabulky. Hradec prohrál popáté z posledních šesti kol a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupovou patnáctou příčku.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Hradec Králové 2:1. Výhru vystřelili Trávník a Mehanovič

V původním termínu na začátku prosince se nehrálo kvůli sněhové kalamitě, ale dnes bylo hřiště v dobrém stavu. Hradec nezačal úplně špatně, ale v 23. minutě otevřeli skóre domácí. Do vápna nacentroval z levé strany Zelený a Trávník hlavičkou k tyči oslavil první ligový gól v jabloneckém dresu. Severočeši skórovali po 206 minutách.

Jablonec - Hradec Králové: Trávník hlavičkoval úplně volný a Jablonec vede 1:0

Na druhé straně vypálil z úhlu Trubač, ale domácí brankář Valeš jeho střelu vykopl. Naopak z druhé trefy se o tři minuty později radovali Severočeši. Po dalším centru Zeleného se prosadil rovněž hlavou Mehanovič, který tak navázal na únorové dvě branky, znamenající výhru 3:1 nad Spartou.

Jablonec - Hradec Králové: Další Zeleného centr, Mehanovičova hlavička a je to 2:0

Jablonec se uklidnil a ještě do přestávky mohl z několika šancí přidat třetí gól. Hradecký brankář Ottmar však vytáhl Pospíšilovu střelu z akrobatické pozice a v 45. minutě vychytal také osamoceného Trávníka.

Hradec vzhledem nepříznivému stavu musel vytáhnout hru a domácím vznikal prostor na brejky. V 66. minutě po jednom z nich zachránil hosty po Mehanovičově střele skvělým zákrokem Ottmar a jeho spoluhráči následně snížili.

V 68. minutě se dostal balon za vápnem k Martanovi a ten technickou ranou k tyči zaznamenal první ligový gól. "Votroci" se pak tlačili za vyrovnáním, ale až na Šípkův pokus z 86. minuty si větší šanci nevytvořili.

Jablonec - Hradec Králové: Pospíšil vystřelil z otočky, Ottmar míč vytáhl na roh

Jablonec - Hradec Králové: Martan se krásně trefil a Hradec snižuje na 1:2

Jablonec - Hradec Králové: Šípek zkusil štěstí z dvaceti metrů, bránu minul

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41