a dozvíte se vše jako první.
15. března 2017 • 10:11

Ligová čísla: Liberec se v Plzni naběhal, překvapil i domácí Bakoš

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli

Běhali, bojovali, ale na body nedosáhli. Fotbalisté Liberce byli v utkání 20. kola ePojisteni.cz ligy na hřišti Plzně (0:1) nejvíce běhavým mužstvem ze všech týmů, přesto se ze západu Čech vraceli s prázdnou. Za nejvyšší počet metrů ve sprintu byli odměněni fotbalisté Příbrami, naopak hráčům dominovali Petr Ševčík a Tomáš Zajíc.

Ve víkendových zápasech 20. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy se pouze tři týmy dostaly nad hranici 118 tisíc naběhaných metrů. Hradec Králové (118 704) se naběhal při porážce v Příbrami, Mladá Boleslav (118 237) proti Spartě a na absolutním vrcholu skončili fotbalisté Liberce, kteří se nadřeli v Plzni, kde zakončili utkání se 118 770 metry.

Nejvýrazněji se pod libereckým úspěchem podepsal Petr Ševčík, jenž naběhal 12 447 metrů a byl nejlepším běžcem uplynulého kola. Za zmínku stojí i překvapivé druhé místo Marka Bakoše, který naběhal 12 358 metrů.

Kompletní běžecké statistiky 20. kola ePojisteni.cz ligyKompletní běžecké statistiky 20. kola ePojisteni.cz ligy

Čtvrté místo obsadil Vlastimil Daníček ze Slovácka a ve Zlíně se opravdu zapotil. Ve sprintu uběhl 452 metrů, což z něj málem udělalo sprintera kola. Více už měl pouze jeho spoluhráč Tomáš Zajíc, jehož sprinterská statistika činila 483 metrů.

Dařilo se i Janu Sýkorovi, Lukáši Marečkovi a Ladislavu Martanovi. Všichni tři si totiž připsali 30 náběhů ve sprintu, nejvíce ze všech ligových hráčů.

Mezi sprintery dominovali fotbalisté SlováckaMezi sprintery dominovali fotbalisté Slovácka

Nejběhavějším hráčem 20. kola byla liberecký Petr ŠevčíkNejběhavějším hráčem 20. kola byla liberecký Petr Ševčík

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 1:0. Rozhodl gól z ofsajdu

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 1:1. Domácí protrhli jarní čekaná na gól

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Hradec Králové 1:0. Důležitou výhru vystřelil Pilík z penalty

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6.  Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7.  Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8.  Jablonec 30 9 12 9 43:38 39