CELÝ SESTŘIH: Plzeň – Slovácko 2:0. Mistr jistil výhru spornou penaltou

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 24. kole ePojisteni.cz ligy Slovácko 2:0 a i nadále se drží na vedoucí pozici. První gól Západočechů vstřelil útočník Michael Krmenčík. Druhou trefu obstaral Marek Bakoše ze sporně nařízeného pokutového kopu. Tomu předcházel ochotný pád Martina Zemana proti skluzu Veličeho Šumulikoskiho.

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C) (22. Hájek), Janža – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš (85. Ivanschitz), Zeman (73. J. Kovařík) – Krmenčík.

Hosté: Daněk – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Civič – Šumulikoski (C) – Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík (75. Rezek) – Zajíc (85. Kubala).

Domácí: Kopic, Poznar, Kovařík, Hájek, Ivanschitz, Hromada, Bolek

Hosté: Semanko, Tischler, Šimko, Kubala, Tkáč, Koné, Rezek

Domácí: Řezník

Hosté: Daněk, Daníček

P. Orel – P. Blažej, M. Vlček

10 321 diváků

Plzeň nastoupila bez levého beka Limberského, který stál kvůli kartám, navíc už ve 23. minutě přišla i o kapitána Hubníka, který si při jednom ze soubojů narazil bok a těžko se mu běhalo. Do hry tak musel Hájek a celá levá strana obrany se změnila.

Slovácko sice brejky plzeňskou obranu testovalo, ale jinak měla míč na kopačkách hlavně Plzeň. Domácím se však dlouho nedařila finální fáze, takže se téměř nedostávala do zakončení. Centry byly nepřesné, nebo je hostující obrana stíhala odvracet. A do střel z dálky se Plzeňští nepouštěli.

Dlouho tak byla jedinou vážnější šancí střela hostujícího Navrátila do boční sítě. Ve 35. minutě už ale Plzeň udeřila z první vážnější střely na branku. Petrželův centr se zdál krátký, ale Krmenčík se natáhl a téměř v poloze ležmo prodloužil hlavou míč mimo dosah hostujícího gólmana.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:0. Mistr jistil výhru spornou penaltou

Jen dvě minuty na to po standardní situaci ohrožoval vlastní branku Reinberk, ale gólman Slovácka Daněk stihl zasáhnout. A krátce po změně stran protáhl Daňka střelou z dálky Zeman.

Gólman Slovácka se pak vytáhl v 62. minutě. Po hostujícím nepovedeném rohu se Plzeň hnala do brejku, Petržela běžel se Zemanem na jediného obránce, dobře nahrál, ale Zemana v jasné šanci vychytal Daněk.

V 67. minutě už ale Plzeň vedení navýšila. Zeman vlétl do vápna a po kontaktu se skluzujícím Šumulikoským upadl. Sudí Orel odpískal pokutový kop, který Bakoš ranou do středu proměnil. Oslavil tak své sobotní 34. narozeniny a vstřelil čtvrtý gól z posledních pěti zápasů. Zároveň to pro něj byl jubilejní 100. gól v součtu české a slovenské ligy.

Slovácko si pak sice vytvořilo převahu, ale do výraznější šance se nedostalo a zápas ani nezdramatizovalo.

16. Příbram 30 6 4 20 29:61 22

Plzeň - Slovácko: Zeman upadl přes skluzujícího Šumulikoského, Bakoš proměnil penaltu – 2:0

Plzeň - Slovácko: Bakoš se na malém vápně ke střele těsně nedostal

Plzeň - Slovácko: Zemanův centr hlavičkoval na vlastní bránu Hofmann, Daněk chytil

Plzeň - Slovácko: Hubník se zranil v souboji s Navrátilem a musel střídat

Plzeň - Slovácko: Zajíc přehodil Kozáčika, ale o kousek minul bránu

Plzeň - Slovácko: Navrátilovu střelu srazil Hejda na boční síť

Plzeň - Slovácko: Krmenčík se ve vápně vymrštil do vzduchu, penalta se nepískala