CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Příbram 2:4. Řádil Rezek, hosté už nejsou poslední

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Obrovsky důležitá výhra. Fotbalisté Příbrami v 25. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli v divokém zápase na půdě Jablonce 4:2 a už nejsou v lize poslední. Hrdinou zápasu se stal Jan Rezek, který si připsal dva góly a jednu asistenci. Hosté díky výhře předskočili Jihlavu a bodově se dotáhli na Hradec Králové.

Hosté po gólech Tomáše Pilíka, Jana Rezka a Jana Suchana vedli v 55. minutě už o tři góly, pak snížili vlastní brankou Rezek a Martin Pospíšil z penalty, ale opět Rezek korunoval výhru outsidera čtvrtým zásahem. Příbram se v závěru minulé sezony díky remíze 0:0 v Jablonci zachránila v nejvyšší soutěži a dnes na severu Čech opět udělala důležitý krok k setrvání v lize.

Nad stadionem se před utkáním přehnala sněhová bouře a oba týmy se v úvodu trápily v koncovce. V osmé minutě jablonecký Trávník hlavou z malého vápna minul, brzy poté na druhé straně střílel nepřesně Tomáš Pilík.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Příbram 2:4. Důležitou výhru řídil Rezek

Po nezáživné pasáži plné nepřesností ve 30. minutě Příbram otevřela skóre. Tregler dlouhým nákopem za obranu vyslal do úniku Rezka, který zpětnou přihrávkou našel Tomáše Pilíka a ten se prosadil tvrdou střelou k tyči.

Jablonečtí se snažili útočit, ale přes nejhorší ofenzivu soutěže se moc neprosazovali. Mehanovičovy slabé nůžky chytil Hruška, jehož branku krátce před pauzou minula Pospíšilova rána.

Domácí vůbec nezvládli nástup do druhého poločasu. V 50. minutě zvýšil krásným volejem po rohu Rezek a dvě minuty nato přidal třetí gól Suchan, který také dostal od jablonecké obrany dostatek času přesně zamířit. Obě branky spoluhráčům připravil Tomáš Pilík.

Z jasného zápasu však bylo ještě drama. Nejprve v 56. minutě Trávníkův přímý kop Rezek nešťastně prodloužil do vlastní branky. Za šest minut pak Linhart v šestnáctce nakopnul Pernicu a nařízenou penaltu proměnil Pospíšil.

Jablonec však brzy začal opět fatálně chybovat v defenzivě. Tregler ještě z rohu hlavičkoval do břevna, ale v 70. minutě už Rezek dostal v šestnáctce opět hodně prostoru na zpracování míče a gólovou ránu.

Příbram si už závěr pohlídala a dočkala se venkovní ligové výhry, na kterou čekala od loňského března. Ve dvou kolech po sobě zvítězila poprvé od srpna 2015.

Hosté: 30. T. Pilík, 50. Rezek, 52. Suchan, 70. Rezek

Domácí: Hrubý – Janković, Pernica, Beneš, Zelený (56. V. Kubista) – Trávník, Hübschman (C) (79. Považanec), Mehanović, Pospíšil, Mihálik (56. Diviš) – Doležal.

Hosté: Hruška – Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Bazal (67. Ayong), T. Pilík (89. P. Pilík), Suchan (77. Krameš), Tregler, Rezek (C) – Linhart.

Jablonec - Příbram: To bylo o fous! Tregler po rohu hlavičkoval do břevna

Jablonec - Příbram: Linhart kopl do nohy Pernicu, penaltu proměnil Pospíšil. 2:3

Jablonec - Příbram: Ostřelování v jabloneckém vápně: Suchan obranu nepropálil

Jablonec - Příbram: Trávníkův centr srazil Rezek za Hruškova záda a je to 1:3

Jablonec - Příbram: Pilíkův centr, Suchanův volej – a je to 3:0 pro Příbram

Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Jablonec - Příbram: Mehanovič šmikl nůžkami, Hruška míč pohodlně lapil

Jablonec - Příbram: Linhart vracel míč před jabloneckou bránu, Beneš zaměstnal Hrubého

Jablonec - Příbram: Rezek vrátil míč Pilíkovi, ten propálil Hrubého a Příbram vede 1:0

Jablonec - Příbram: Divíšek si věří, mezi dvěma soupeři se zkusil uvolnit “zidanovkou”

Jablonec - Příbram: Pilík se opřel do balonu před vápnem, Hrubý zasahovat nemusel

Jablonec - Příbram: Trávník hlavičkoval volný na malém vápně, bránu netrefil

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41