CELÝ SESTŘIH: Jihlava – Brno 3:0. Domácí slaví, Zbrojovka v problémech

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jihlavy porazili v 26. ligovém kole Brno 3:0. Vysočina rozhodla o výhře třemi góly v druhém poločase, kdy se trefili Lukáš Zoubele, Jakub Fulnek a Davis Ikaunieks. Jihlava dosáhla na nejvyšší vítězství v ligové sezoně a z posledního místa tabulky se posunula na čtrnáctou příčku o dva body před Hradec Králové a Příbrami. Oba soupeři ale mají zápas k dobru. Brno prohrálo potřetí z posledních čtyř kol a před Vysočinou má už jen tříbodový náskok.

Hosté:

Domácí: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Vaculík (C) (84. Batioja), Zoubele – Fulnek, D. Ikaunieks (90+1. Rosa), Popović – Rabušic (72. Dvořák).

Hosté: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák, Zavadil (C) – Ashiru (63. Lutonský), Tašči, Přichystal – Řezníček.

Domácí: Záviška, Kryštůfek, Duba, Rosa, Batioja, Dvořák, Soukup

Hosté: Veselý, Lutonský, Litsingi, Rybička, Vraštil, Buchta, Sedlák

Hosté: Polák

Orel – Blažej, Hrabovský

2249 diváků

Velmi důležitý souboj o záchranu nabídl v úvodní čtvrthodině opatrnou podívanou. Za vytrvalého deště si první gólovou šanci připsala v 16. minutě Jihlava, když Popovič našel na malém vápně Zoubeleho, který ale nechal vyniknout hostujícího brankáře.

Z následného Vaculíkova rohu poslal odražený balon kapitán domácího týmu zpět do vápna přesně na hlavu osamoceného Ikauniekse, ale nejlepší střelec Vysočiny selhal a z malého vápna trefil břevno prázdné branky.

Ikaunieks si mohl spravit chuť jedenáct minut před přestávkou, když ze strany postupoval po podklouznutí Kijanskase sám na Melichárka, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl a vůbec nezakončil.

Skóre se měnilo až čtyři minuty po pauze. Po rohovém kopu a závaru ve vápně poslal Vysočinu do vedení přesnou hlavičkou k tyči Zoubele. Po hodině hry mohl vyrovnat Řezníček, ale přízemní centr poslal vysoko nad branku.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Brno 3:0. Domácí byli jasně lepší

Na druhé straně minul Vaculíkův centr v jasné pozici Zoubele a druhý gól tak přidala Jihlava až do 75. minutě. Vaculík poslal míč z přímého kopu k Fulnekovi, který překonal Melichárka a mohl slavit premiérovou trefu v lize.

Brno poté vsadilo vše na ofenzivu a Jihlava hrozila z kontrů. Sedm minut před koncem při přečíslení čtyři na dva střílel z velkého vápna Ikaunieks, ale minul. Lotyšský útočník dal svůj sedmý gól v ligové sezoně až v 89. minutě, kdy po Fulnekově přihrávce zakončil do prázdné brány.

Jihlava oslavila nejvyšší ligovou výhru v sezoně, přitom do dnešního zápasu měla s pouhými 18 vstřelenými góly spolu s Bohemians 1905 nejhorší ofenzivu soutěže. Brno prohrálo na Vysočině popáté za sebou.