CELÝ SESTŘIH: Příbram – Sparta 1:2. Šural rozhodl, Vatajelu je za hrdinu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

To bylo těsné! Fotbalisté Sparty ve 26. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli na půdě Příbrami 2:1, rozhodující gól dal v nastavení Josef Šural. Stejný hráč skóre zápasu otevřel. Na oba góly mu přitom nahrál nový sparťanský hrdina Bogdan Vatajelu. Favorita ale málem stála body obrovská hrubka Lukáše Váchy, po které vyrovnal v nastavení první půle Jan Rezek. Sparta ale nakonec tři body vydřela a pojistila si třetí místo. Naopak Příbram je zase poslední.

Hosté: 4. Josef Šural, 90+1. Josef Šural

Domácí: Hruška – Kvída, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Trapp, Suchan – Bazal (83. Krameš), T. Pilík, Rezek (C) – Linhart (89. Kacafírek).

Hosté: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Sáček, Vácha – Konaté (74. Juliš), Lafata (C), Vatajelu – Josef Šural.

4 285 diváků

Sparta nastoupila v totožné sestavě jako při poslední výhře nad Plzní i s Rumunem Vatajeluem, který navázal na povedený výkon. Už ve čtvrté minutě poslal do vápna přesný centr a Šural zblízka hlavou otevřel skóre.

V 16. minutě pak po dalším centru Vatajelua na zadní tyč měl vyloženou šanci Konaté, z úhlu ale netrefil odkrytou branku a jeho rána jen lízla tyč.

Příbram, která se v poslední době herně zvedla, se sice snažila a byla Spartě vyrovnaným soupeřem, ale sama se do šancí dostávala těžko. Bičíka prověřil jen Linhart.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:2. Letenští navázali na výhru s Plzní

Největší šance domácím připravovali sami sparťané. Nejprve Holek chybnou rozehrávkou nabil Rezkovi, který ale místo zakončení ještě volil neúspěšnou kličku na Váchu.

Už se zdálo, že si Sparta vedení do poločasu pohlídá, ale ve druhé nastavené minutě vyslal nedůraznou malou domů Vácha a ideálně tak nahrál protihráči Rezkovi. Příbramský kapitán byl u míče dříve než vybíhající gólman Bičík, který byl chvíli předtím ošetřován s poraněným nosem, a poslal balon do prázdné branky. Zdrcený Vácha se mohl jen chytit za hlavu.

Trenér Sparty Petr Rada řve na záložníka Příbrami Josefa Bazala

Hosté byli nepoučitelní a ve druhé půli málem udělal stejnou hrubku i Michal Kadlec, tentokrát však byl u míče jako první spoluhráč Holek a nebezpečí odvrátil. Po hodině hry se připomněl Vatajelu, který střelou z dálky prověřil brankáře Hrušku.

To nejlepší si ale rumunský záložník nechal na první minutu nastavení, kdy pronikl do vápna a přesnou přihrávkou našel zcela volného Šurala. Pro něj už nebyl problém trefit odkrytou branku a rozhodnout o osmé ligové výhře Sparty nad Příbramí za sebou.

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Sparta: Rada po zápase slaví s fanoušky na tribuně

Příbram - Sparta: Vatajelu má druhou asistenci, Šural druhý gól, Sparta vede 2:1

Příbram - Sparta: Další Vatajelův centr, Lafata ale hlavičkou netrefil bránu

Příbram - Sparta: Kvída skákavou ranou pořádně protáhl Bičíka

Příbram - Sparta: Vatajelu to zkusil z dálky, Hruška jeho ránu vyrazil

Příbram - Sparta: Suchan si připravil balon, ale sparťanskou bránu netrefil

Příbram - Sparta: Michal Kadlec málem opakoval Váchovu chybu, před Linhartem zasáhl Holek

Příbram - Sparta: Vácha namazal Rezkovi a je vyrovnáno – 1:1

Příbram - Sparta: Bičík v problémech! Hlavou narazil do Marečkovy nohy a musí být ošetřen

Příbram - Sparta: Linhart se otočil kolem Holka a Bičík musel rychle na zem