29. dubna 2017 • 19:02

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Boleslav 1:2. Hosté v závěru otočili, rozhodl Da Silva

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 1:2
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli po obratu ve Zlíně 2:1 a čtyři kola před koncem první ligy si upevnili čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v pohárech. Od pátých Teplic, jenž mají o zápas méně, dělí Středočechy pět bodu, jejich dnešní soupeř už na šesté příčce zaostává o sedm bodů.

Všechny góly padly po změně stran. Zlín posunul do vedení v 59. minutě Josef Hnaníček. Boleslav však v závěru utkání otočila v rozmezí šesti minut skóre brankami Lukáše Magery a Douglase Da Silvy. Zlín tak potvrdil, že se mu na domácím trávníku nedaří, když tam z posledních jedenácti zápasů porazil pouze Brno.

Oba soupeři zasáhli v týdnu do semifinále domácího poháru. Trenér Zlína Páník sáhl k jediné změně a na postup brankáře místo Dostála nastoupil Švenger, v poli dal důvěru stejné sestavě, která porazila Slavii a prošla do finále. Boleslavský kouč Svědík oproti prohranému semifinále s druholigovou Opavou vyměnil v základu šest hráčů.

"Ševci" vstoupili do zápasu ve svižném tempu, ale jejich úsilí nevedlo do střeleckých příležitostí a po deseti minutách viditelně polevili. Ani hosté se do šancí nedostávali, pouze v 17. minutě se protáhl mezi domácími obránci Mebrahtu, jehož rána ze dvaceti metrů mířila přímo do náruče brankáře Švengera.

Po změně stran pozvedlo výkon Zlína příchod Vukadinoviče, který v 59. minutě po průniku mezi obránci soupeře našel na levé straně Štípka, po jehož centru Hnaníček přesnou střelou k tyči vstřelil úvodní gól. Hosté mohli vyrovnat vzápětí. Jánoš se po nedorozumění stoperů ocitl zcela sám před brankářem Švengerem, ale v rozhodujícím okamžiku stoupl na míč a upadl.

Po inkasované brance zvýšila Boleslav tlak. V 66. minutě Magerova střela jen těsně minula tyčku a v 71. minutě chytl Švenger z bezprostřední blízkosti střelu Železníka. Na druhé straně se po brejku Vukadinoviče nepodařilo Holíkovi překonat brankáře Vejmolu.

Boleslav zúročila nápor v 76. minutě, kdy si na centr Ljovina za domácí stopery naběhl Magera, jenž hlavou vyrovnal. O šest minut později po další chybě domácích zadáků otočil výsledek Da Silva.

Hosté: 76. Magera, 82. Da Silva

Domácí: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – Kopečný, Traoré, Hnaníček (78. Chwaszcz), Štípek (74. Bartolomeu) – Fantiš (51. V. Vukadinovič), Holík.

Hosté: Vejmola – Fleišman, Da Silva, Stronati, J. Kysela (C) (87. Čmovš) – Přikryl, Levin, Takács, M. Vukadinovič (57. Jánoš) – Mebrahtu (63. Magera), Železník.

Zlín - Mladá Boleslav: Hostující obrana srazila na roh střílený centr Kopečného

Zlín - Mladá Boleslav: Mebrahtu udělal kličku a vystřelil, střela ale letěla jen do středu brány

Zlín - Mladá Boleslav: Pazdera krásně nacentroval, Fantišova hlavička byla nepřesná

Zlín - Mladá Boleslav: Da Silva výborně zhatil přečíslení Zlína

Zlín - Mladá Boleslav: Stronati sestřelil rohový praporek

Zlín - Mladá Boleslav: Kopečný a Vejmola se srazili při souboji o centr

Zlín - Mladá Boleslav: Nádherná trefa! Hnaníček z voleje otevřel skóre, 1:0

Zlín - Mladá Boleslav: Jánoš před zakončením upadl, Švenger mu balon sebral

Zlín - Mladá Boleslav: Švenger vychytal dobrou šanci Železníka

Zlín - Mladá Boleslav: Holík po centru od Vukadinoviče selhal v tutovce!