CELÝ SESTŘIH: Zlín - Boleslav 1:2. Hosté v závěru otočili, rozhodl Da Silva

Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli po obratu ve Zlíně 2:1 a čtyři kola před koncem první ligy si upevnili čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v pohárech. Od pátých Teplic, jenž mají o zápas méně, dělí Středočechy pět bodu, jejich dnešní soupeř už na šesté příčce zaostává o sedm bodů.

Všechny góly padly po změně stran. Zlín posunul do vedení v 59. minutě Josef Hnaníček. Boleslav však v závěru utkání otočila v rozmezí šesti minut skóre brankami Lukáše Magery a Douglase Da Silvy. Zlín tak potvrdil, že se mu na domácím trávníku nedaří, když tam z posledních jedenácti zápasů porazil pouze Brno.

Oba soupeři zasáhli v týdnu do semifinále domácího poháru. Trenér Zlína Páník sáhl k jediné změně a na postup brankáře místo Dostála nastoupil Švenger , v poli dal důvěru stejné sestavě, která porazila Slavii a prošla do finále. Boleslavský kouč Svědík oproti prohranému semifinále s druholigovou Opavou vyměnil v základu šest hráčů.

"Ševci" vstoupili do zápasu ve svižném tempu, ale jejich úsilí nevedlo do střeleckých příležitostí a po deseti minutách viditelně polevili. Ani hosté se do šancí nedostávali, pouze v 17. minutě se protáhl mezi domácími obránci Mebrahtu, jehož rána ze dvaceti metrů mířila přímo do náruče brankáře Švengera.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 1:2

Po změně stran pozvedlo výkon Zlína příchod Vukadinoviče, který v 59. minutě po průniku mezi obránci soupeře našel na levé straně Štípka, po jehož centru Hnaníček přesnou střelou k tyči vstřelil úvodní gól. Hosté mohli vyrovnat vzápětí. Jánoš se po nedorozumění stoperů ocitl zcela sám před brankářem Švengerem, ale v rozhodujícím okamžiku stoupl na míč a upadl.

Po inkasované brance zvýšila Boleslav tlak. V 66. minutě Magerova střela jen těsně minula tyčku a v 71. minutě chytl Švenger z bezprostřední blízkosti střelu Železníka. Na druhé straně se po brejku Vukadinoviče nepodařilo Holíkovi překonat brankáře Vejmolu.

Boleslav zúročila nápor v 76. minutě, kdy si na centr Ljovina za domácí stopery naběhl Magera, jenž hlavou vyrovnal. O šest minut později po další chybě domácích zadáků otočil výsledek Da Silva.

Hosté: 76. Magera, 82. Da Silva

Domácí: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – Kopečný, Traoré, Hnaníček (78. Chwaszcz), Štípek (74. Bartolomeu) – Fantiš (51. V. Vukadinovič), Holík.

Hosté: Vejmola – Fleišman, Da Silva, Stronati, J. Kysela (C) (87. Čmovš) – Přikryl, Levin, Takács, M. Vukadinovič (57. Jánoš) – Mebrahtu (63. Magera), Železník.

Zlín - Mladá Boleslav: Hostující obrana srazila na roh střílený centr Kopečného

Zlín - Mladá Boleslav: Mebrahtu udělal kličku a vystřelil, střela ale letěla jen do středu brány

Zlín - Mladá Boleslav: Pazdera krásně nacentroval, Fantišova hlavička byla nepřesná

Zlín - Mladá Boleslav: Da Silva výborně zhatil přečíslení Zlína

Zlín - Mladá Boleslav: Stronati sestřelil rohový praporek

Zlín - Mladá Boleslav: Kopečný a Vejmola se srazili při souboji o centr

Zlín - Mladá Boleslav: Nádherná trefa! Hnaníček z voleje otevřel skóre, 1:0

Zlín - Mladá Boleslav: Jánoš před zakončením upadl, Švenger mu balon sebral

Zlín - Mladá Boleslav: Švenger vychytal dobrou šanci Železníka

Zlín - Mladá Boleslav: Holík po centru od Vukadinoviče selhal v tutovce!