CELÝ SESTŘIH: Liberec – Bohemians 1905 4:1. Ekpai zářil, gól dal i Baroš

Autor: iSport.cz
0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Fotbalisté Liberce si připsali třetí ligovou výhru v řadě. Ve 26. kole Slovan porazil Bohemians 1905 4:1, rozhodl první poločas, který domácí zcela opanovali. Dva góly v něm dal Ekpai, jeden přidal Milan Baroš. „Klokani“ ve druhé půli zabrali, ale několik šancí nedali a nakonec vstřelili jen jeden gól. A poslední slovo měl navíc Liberec, v závěru zvýšil na konečných 4:1 Radek Voltr.

Severočeši zvítězili potřetí za sebou a posunuli do horní poloviny tabulky na osmé místo. Čtyři kola před koncem mají jedenáctibodový náskok na sestupové příčky a jsou téměř zachráněni. Naopak "Klokani" po druhé porážce za sebou zůstali třináctí a od patnáctého Hradce Králové a šestnácté Příbrami je dál dělí jen čtyři body.

Bohemians přitom nezačali špatně a měli první velkou šanci. Kuchta ve třetí minutě postupoval ze strany na domácí branku, ale vypálil mimo. Od té doby už v první půli na trávníku kraloval Liberec a na startu 20. minuty otevřel skóre. Mikula si narazil s Vůchem a po jeho centru se přesnou hlavičkou k tyči prosadil Ekpai.

Ve 28. minutě hosté dostali míč do sítě, ale pomezní sudí nejspíš chybně odmával ofsajd. O sedm minut později Liberec po rychlé akci zvýšil. Baroš nahrál Breitemu a ten vysunul Ekpaie. Nigerijský záložník pod padajícím brankářem Fryštákem, který nastoupil místo zraněného Berkovce, poslal míč do sítě a poprvé v české lize dal dva góly v jednom utkání.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Bohemians 4:1. Smršť v první půli rozhodla

Na Liberci bylo vidět, že je ve velké pohodě a minutu před přestávkou se trefil potřetí. Na Karafiátovu kolmici si naběhl Baroš a dloubákem přehodil Fryštáka.

Po přestávce mohl zvýšit už na 4:0 Vůch, ale hostující gólman dobře zasáhl. Bohemians s příchodem střídajícího Jiráska přidali a soupeře zatlačili, jenže v koncovce dlouho potvrzovali, že jsou nejhůře střílejícím týmem ligy. Maškova zblokovaná rána skončila těsně nad a v 63. minutě hlavičkoval Šmíd vedle.

Pražané se dočkali až v 78. minutě. Rozhodčí Hrubeš zapískal spornou penaltu za údajnou Karafiátovu ruku a střídající Berger po minutě na trávníku s přehledem snížil střelou k tyči. Víc už však Bohemians nestihli a naopak minutu před koncem počtvrté inkasovali, když se po spolupráci dvou střídajících hráčů prosadil po Graiciarově přihrávce Voltr.

Hosté: 78. Berger

Domácí: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite, Souček – Ekpai, Bosančič (46. Voltr), Vůch (82. Šulc) – Baroš (C) (70. Graiciar).

Hosté: Fryšták – Nitrianský, Krch (C), Šmíd, Havel – M. Hašek, Jindřišek, Hubínek (56. Jirásek), Luts (77. Berger) – Mašek – Kuchta (84. Kostka).

Klíčové momenty zápasu:

Liberec - Bohemians: Graiciar udělal nádhernou otočku a odcentroval, Voltr pak zvýšil na 4:1

Liberec - Bohemians: Fryšták vyběhl proti Graiciarovi a byl úspěšný

Liberec - Bohemians: Rozhodčí nařídil penaltu za Karafiátovu spornou ruku, Berger ji proměnil, 3:1

Liberec - Bohemians: Graiciar zblízka Fryštáka neprostřelil

Liberec - Bohemians: Jirásek vyslal ostrou střelu z dálky, Dúbravka vyrazil

Liberec - Bohemians: Kuchta zklamal v obří šanci, hlavu poslal vedle

Liberec - Bohemians: Maškův pokus zablokovala liberecká obrana

Liberec - Bohemians: Po standardce Liberce hlavičkoval Kerbr nepřesně

Liberec - Bohamians: Vůch si zasekl balon a prudce vystřelil, Fryšták ho vychytal

Liberec - Bohemians: Poločas snů! Baroš krásně přehodil brankáře a domácí vedou 3:0

Liberec - Bohemians: Druhý zásah Ekpaie! Na 2:0 zvýšil mezi nohama Fryštáka

Liberec - Bohemians: Výborný zákrok Fryštáka, vyrazil balon před Barošem

Liberec - Bohemians: Mikula si narazil s Vůchem a přihrál Ekpaiovi, ten se trefil na 1:0

Liberec - Bohemians: Dúbravka si doběhl pro dlouhý centr a zastavil akci Bohemians

Liberec - Bohemians: Po rohu Liberce zakončil nepřesně Baroš

Liberec - Bohemians: Kuchta měl první šanci zápasu, bránu trestuhodně přepálil

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48