CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové – Teplice 0:2. Domácí předposlední, hosté ve formě

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v utkání 27. kola ePojisteni.cz ligy s Teplicemi 0:2. Po čtvrté prohře v řadě se tak propadli na sestupovou 15. příčku. Domácí několikrát podržel brankář Radim Ottmar, nestačil ale na střely Jana Vošahlíka a střídajícího Davida Vaněčka, kteří ve druhém poločase zařídili teplickou výhru.

Teplický trenér Daniel Šmejkal v úvodu jen nevěřícně kroutil hlavou, když jeho svěřenci během první půlhodiny zahodili šest vyložených šancí. Už po dvou minutách se v dobré střelecké pozici ocitl Fillo, ale z hranice vápna zakončil slabě a nepřesně. Ještě blíže brance byl o čtyři minuty později Vošahlík. Zleva se řítil sám na Ottmara, který jeho střelu chytil a poradil si i s dorážkou Kučery.

V prvním poločase byl rozdíl ve hře obou týmů markantní. V další vyložené šanci se v 21. minutě objevil znovu Vošahlík, ale branku netrefil. Krátce poté Červenka utekl Chlebounovi, postupoval sám na branku, ale parádní zákrok opět předvedl Ottmar.

Hradecký brankář se vytáhl i při šanci Kroba z bezprostřední blízkosti. Domácí předváděli výkon byl plný chyb a bez nasazení. Trenéři Frimmel a Pilný už po půlhodině hry stáhli ze hřiště zkušeného Jirsáka, jehož místo zaujal Malinský. A právě po akci střídajícího záložníka mohl jít ve 42. minutě do vedení Hradec, jenže střelu Trubače v poslední chvíli Jeřábek zblokoval nad branku. Prakticky z protiútoku se sám před Ottmarem zjevil Vondrášek, ale i on ztroskotal na domácím brankáři.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 0:2. Domácí se propadli na sestupovou příčku

Po změně stran se hradecký výkon o trochu zlepšil. V 53. minutě další střídající hráč Pázler vysunul Pavla Černého, jenž sám před Grigarem přehodil gólmana i branku.

Z protiútoku už se radovaly Teplice. Agilní Vošahlík opět unikl Krátkému a ránou na bližší tyč prostřelil hradeckého brankáře. Hosté paradoxně skórovali z nejméně vyložené pozice.

Po hodině hry se dostal do zakončení domácí Trubač, ale z pravé strany minul, neprosadil se ani Pázler. Zvýšit teplické vedení mohl střídající Vaněček, který zblízka nedal. Útočník, který v Hradci prožil úspěšnou část kariéry, si vše vynahradil v závěru, kdy stvrdil hlavičkou hostující výhru.

Hosté: 55. Vošahlík, 88. Vaněček

Domácí: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Trubač, Jirsák (35. Malinský), M. Černý, Janoušek, Martan (46. Pázler) – P. Černý (C) (75. Šípek).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Hyčka (85. Vachoušek), Soungole, Fillo (C), Kučera, Vošahlík (90+2. Král) – Červenka (77. Vaněček).

Hradec Králové - Teplice: Vošahlík tutovku neproměnil, Ottmar zachránil Hradec

Hradec Králové - Teplice: Červenka se ve vápně dostal ke střele, Ottmara ale nepřekonal

Hradec Králové - Teplice: Hůlka v první šanci domácích, svou střelu ale poslal vedle

Hradec Králové - Teplice: Fillova tečovaná rána v síti neskončila

Hradec Králové - Teplice: Vošahlík ve své druhé šanci, neprosadil se ani tentokrát

Hradec Králové - Teplice: Červenka šel sám na bránu, Ottmar výborně zakročil!

Hradec Králové - Teplice: Další tutovka Teplic a další skvělý zákrok Ottmara!

Hradec Králové - Teplice: Trubač střílel z dobré pozice, do rány mu padl Jeřábek

Hradec Králové - Teplice: Ottmar vytáhl další skvělý zákrok, nepřekonal ho ani Vondrášek

Hradec Králové - Teplice: Fillo hlavičkoval po rohovém kopu, míč v síti neskončil

Hradec Králové - Teplice: Černý přeloboval Grigara, balin ale mířil vedle brány

Hradec Králové - Teplice: 0:1! Vošahlík ranou na přední tyč překonal Ottmara

Hradec Králové - Teplice: Trubač se snažil vyrovnat, pálil ale mimo

Hradec Králové - Teplice: Vaněček ihned po příchodu na hřiště střílel ve velké šanci mimo

Hradec Králové - Teplice: Pázler mohl vyrovnat, Grigar uhájil dosavadní stav zápasu

Hradec Králové - Teplice: Je rozhodnuto. Fillo nacentroval na Vaněčka, který hlavou překonal Ottmara