CELÝ SESTŘIH: Příbram - Brno 2:3. Domácí přišli o vedení a zůstávají poslední

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Příbrami prohráli doma s Brnem 2:3 a znovu si pohoršili v boji o záchranu v první lize. I po 28. kole zůstanou na posledním místě tabulky, když na místa záchrany ztrácí dva body, ale čtrnáctá Jihlava má zápas k dobru. Naopak Brno se dnešní výhrou definitivně zachránilo.

Příbram přitom vedla gólem Tomáše Pilíka z přímého kopu, ale brněnský kapitán Pavel Zavadil rovněž z přímého kopu srovnal a po změně stran rozhodli po brejku Milan Lutonský a Jakub Řezníček. Domácí už jen snížili Pavlem Pilíkem.

Příbram nutně potřebovala vyhrát, a tak byla od začátku hodně aktivní. První velkou šanci měl v 8. minutě Tregler, který byl po přihrávce Suchana zcela sám ve vápně, ale branku přestřelil. Následně si hostující gólman Melichárek poradil se střelami Linharta a Rezka z úhlu.

V 19. minutě už ale šla Příbram do vedení. Tomáš Pilík opět potvrdil svou výbornou kopací techniku a trefil se z přímého kopu z 19 metrů. Melichárek si sice na míč sáhl, ale z branky ho nedostal. Pro Pilíka to byl už třetí gól z přímého kopu v této sezoně. Celkem se trefil osmkrát, což je spolu s teplickým Martinem Fillem nejvíce z ligových záložníků.

Brno začalo zlobit až po půlhodině hry. Nejprve pálil z dálky nad Sedlák, ale pak už srovnal kapitán Zavadil. Stejně jako Pilík se prosadil z přímého kopu, na rozdíl od něj ale nestřílel přes zeď, ale na stranu gólmana. Na tvrdou střelu k tyči však gólman Hruška zareagovat nestihl.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Brno 2:3

Krátce na to Zavadil zahrával další přímý kop, tentokráte Hruška sice s obtížemi, ale přeci jen míč ze šibenice vyškrábl.

Po změně stran Příbram tlačila, ale bez pořádné šance. Naopak v 67. minutě dostal hostující Lutonský ideální přihrávku do běhu, zasekávačkou se zbavil obránce a technickou střelou poslal Brno do vedení.

O chvíli později pak Lutonský znovu unikl po pravé straně, ještě přihrál Řezníčkovi a ten střelou do odkryté branky definitivně rozhodl. Jako příbramský rodák Řezníček svůj gól neslavil.

Brno mohlo přidat ještě čtvrtý gól, ale střelu Jablonského vykopl z prázdné branky Divíšek a hned z protiútoku domácí alespoň snížili gólem Pavla Pilíka. Víc už ale Příbram nestihla a za týden může sestoupit, pokud prohraje v Jihlavě.

Hosté: 38. Zavadil, 67. Lutonský, 76. Řezníček

Domácí: Hruška – Kvída (71. Kacafírek), Chaluš, Jiránek, Divíšek – Suchan (66. Kukec), Tregler – Bazal (79. P. Pilík), Rezek (C), T. Pilík – Linhart.

Hosté: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Lutonský (80. Litsingi) – Jakub Šural, Zavadil (C), Tašči, Sedlák, Přichystal (89. T. Jablonský) – Řezníček.

Domácí: Ayong, Boháč, Kacafírek, Krameš, Kukec, Pilík, Trapp

Hosté: Buchta, Jablonský, Krejčí, Litsingi, Rybička, Veselý, Vintr