a dozvíte se vše jako první.
27. května 2017 • 19:00

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Boleslav 4:0. Středočeši jdou i přes debakl do Evropy

720p480p360p240p
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 4:0. Hosté prohráli, přesto si zahrají v pohárech
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

Fotbalisté Mladé Boleslavi navzdory porážce 0:4 v Liberci v posledním ligovém kole skončili stejně jako v předchozích dvou sezonách na čtvrté příčce zaručující účast v evropských pohárech. Tu jim zajistilo zaváhání Teplic, které prohrály 0:1 s Duklou. Středočeši tak udrželi jednobodový náskok před teplickými konkurenty. Libereckou výhru zařídil dvěma góly Baroš, po brance přidali Milan Kerbr z penalty a Roman Potočný.

Domácí byli už od úvodních minut lepším týmem. Nejprve po rohu hlavičkoval pouze do boční sítě Karafiát, následně musel hostující brankář Vejmola zasahovat po střele Ševčíka.

720p 480p 360p 240p

Napotřetí se však už Liberec mohl radovat. Úvodní branku utkání zařídil se štěstím ve 26. minutě Baroš, který tečoval Součkovu střelu z dálky. Domácí své vedení zdvojnásobili ve 32. minutě a opět u toho byl Baroš. Toho ve vápně fauloval Pauschek a nařízený pokutový kop Kerbr proměnil. Naopak šanci snížit z bezprostřední blízkosti nevyužil v závěru první půle Da Silva.

Liberec dominoval i po změně stran. V 57. minutě přidal třetí branku pěknou střelou z hranice vápna Potočný. Po hodině hry na konečných 4:0 zvýšil po pohledné kombinaci Baroš.

Mladá Boleslav tak ani na devátý pokus nedokázala v Liberci zvítězit, naposledy se jí to podařilo na jaře 2008. Liberec naopak vysokou výhrou potvrdil domácí formu, ligovou neporazitelnost na severu Čech prodloužil už na dvanáct utkání.

Ani vysoká porážka však nemusela v konečné ligové bilanci Mladou Boleslav příliš mrzet. Teplice, které potřebovaly v případě mladoboleslavské bodové ztráty zvítězit, totiž prohrály 0:1 s Duklou Praha. Mladá Boleslav se tak už počtvrté za sebou zúčastní bojů v předkolech Evropské ligy.

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Kouřil), Kerbr – Breite, Souček – Ševčík (76. Graiciar), Potočný, Voltr – Baroš (C) (86. Šulc).

Hosté: Vejmola – Pauschek, Stronati, Da Silva, Fleišman (C) – Přikryl, Takács, Levin, Mareš (34. Nečas) – Železník (72. Klobása), Chramosta (61. Mebrahtu).

Liberec - Mladá Boleslav: Severočeši vedou již 3:0. Trefil se Potočný

Liberec - Mladá Boleslav: Železník pálil po nečasově přihrávce z první nad bránu

Liberec - Mladá Boleslav: Kerbr odvrátil balon z vlastního vápna po akci hostí

Liberec - Mladá Boleslav: Domácí vedou o dva góly! Kerbr proměnil penaltu

Liberec - Mladá Boleslav: 1:0! Baroš hlavičkou tečoval Součkovu ránu do protipohybu Vejmoly

Liberec - Mladá Boleslav: Ševčík to zkusil z dálky a protáhl Vejmolu

Liberec - Mladá Boleslav: Karafiát hlavičkoval po rohu do boční sítě

Liberec - Mladá Boleslav: Levin nahrával na malé vápno Chramostovi, domácí defenzíva jej nenechala zakončit

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6.  Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7.  Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8.  Jablonec 30 9 12 9 43:38 39