CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jihlava 2:0. Výhra nestačila, útok na hattrick nevyšel

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Plzně nezískali třetí mistrovský titul za sebou. V posledním 30. kole první ligy doma sice porazili Jihlavu 2:0, ale Slavia vyhrála nad Brnem 4:0 a v čele tabulky udržela na Viktorii dvoubodový náskok. Ve Štruncových sadech se trefil Marek Bakoš a v závěru si dal vlastní branku David Štěpánek. Zdeněk Bečka se tak jako hlavní trenér Plzně rozloučil vítězně, od léta západočeský tým převezme navrátilec Pavel Vrba.

Zápas začal minutou ticha jako uctění památky bývalého plzeňského obránce Davida Bystroně, který minulý pátek spáchal ve 34 letech sebevraždu.

Už ve čtvrté minutě dostal míč do jihlavské branky Bakoš, ale gól nebyl uznán pro předchozí ofsajd Pilaře. Krmenčík pak z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle.
Ve 14. minutě už domácí otevřeli skóre. Bakoš si naběhl na dlouhý míč ze středu hřiště a jeho nepovedenou střelu hostující stoper Štěpánek tečoval mimo dosah brankáře Hanuše.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jihlava 2:0

Plzeň soupeře jasně přehrávala. Z dobrých pozic minuli branku Pilař i Matějů, po standardní situaci hlavičkoval Hejda do tyče. Po půl hodině hry nezvýšil ani Bakoš, jenž z bezprostřední blízkosti napálil jenom Hanuše.

V závěru první půle Západočeši viditelně ubrali z tempa a v podobném duchu se odehrával i začátek druhého poločasu. V 63. minutě musel ze hry zraněný brankář Bolek, kterého nahradil ligový debutant Sváček.

Plzeň - Jihlava: Krmenčíka ve velké šanci vychytal Hanuš

Krátce poté se do zakončení dostal Krmenčík, ale hlavou Hanuše nepřekonal. Nejlepší střelec Viktorie selhal i o chvíli později a sám před jihlavským gólmanem střílel o kousek vedle. Mezi tyče se nevešla ani hlavička Bakoše.

Jihlava neměla daleko k vyrovnání. Tečovaný míč se stáčel do branky, ale Sváček ho na poslední chvíli stihnul z čáry vyrazit. Dvě minuty před koncem si dal druhou vlastní branku smolař zápasu Štěpánek, který tentokrát před dotírajícím Poznarem poslal míč hlavou do sítě.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ:

Hráči Plzně děkují fanouškům za podporu

Plzeň - Jihlava: Bakošův gól neplatí, Pilař byl v ofsajdu

Plzeň - Jihlava: Stadion v Plzni držel minutu ticha za Davida Bystroně

Plzeň - Jihlava: Tečovaná Bakošova střela skončila za Hanušovými zády a Plzeň vede 1:0

Plzeň - Jihlava: Pilař se parádně uvolnil, míč ale z úhlu zatočil na druhou stranu

Plzeň - Jihlava: Urdinov upadl přes Bolka, Zelinka penaltu neodpískal

Plzeň - Jihlava: Krmenčík hlavičkoval těsně vedle

Plzeň - Jihlava: Bakoš zahodil po rohu naprostou tutovku

Plzeň - Jihlava: Hejda tvrdou hlavičkou trefil tyč, Bakošova dorážka letěla mimo

Plzeň - Jihlava: Kopic přihrával před bránu, Matějů vystřelil ve velké šanci nepřesně

Plzeň - Jihlava: Batiojovu ránu Bolek chytil

Plzeň - Jihlava: Plzeňský kotel zavzpomínal na Davida Bystroně

Plzeň - Jihlava: Bakošovu ránu Hanuš v pohodě lapil

Plzeň - Jihlava: Krmenčík se pěknou kličkou dostal tváří v tvář Hanušovi, bránu těsně minul

Plzeň - Jihlava: Zraněný Bolek musí střídat, do plzeňské brány jde poprvé Sváček

Plzeň - Jihlava: Poznarovu hlavičku zase tečoval Štěpánek a Plzeň vede 2:0

Plzeň - Jihlava: Sváček proti tečovanému balonu zaváhal, ale obrana dostala míč co bezpečí

Hosté:

Domácí: Bolek (63. Sváček) – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Hořava – Kopic, Bakoš, Pilař (67. Petržela) – Krmenčík (73. Poznar).

Hosté: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Urdinov – Batioja (88. Hron), Vaculík (C), F. Novotný (70. Záviška) – D. Ikaunieks, Popović (85. Duba) – Dvořák.

Domácí: Sváček, Řezník, Hájek, Ivanschitz, Kovařík, Poznar, Petržela

Hosté: Rychetník, Hron, Šerý, Sargsyan, Záviška, Duba, Rakovan

Hosté: Urdinov