Jak se Slavia s Plzní rvaly o pohár. Jen 12 minut nepatřil na Strahov

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Byly to nervy, ale netrvaly dlouho. Fotbalisté Slavie a Plzně se do posledního kola přetahovali o to, kdo zvedne pohár pro ligové mistry. Nakonec se slavilo v Praze. Červenobílí využili dvoubodového náskoku a po jasném vítězství 4:0 nad Brnem se nenechali připravit o první místo. V průběžné tabulce se Viktoria dostala do čela jen na část prvního poločasu. Porazit Jihlavu 2:0 ale pro ni bylo v celkovém účtování málo.

Situace při výkopu
1. Slavia 67 bodů, 2. Plzeň 65 bodů
Na začátku obou zápasů byl stav, který vyhovoval Slavii. Jenže dlouho nevydržel.

4. minuta: Neuznaný gól Plzně
V Plzni na Jihlavu vletěli. Už při jednom z prvních útoků skóroval Marek Bakoš, ale krátce předtím byl v ofsajdu Václav Pilař. Pomezní sudí akci správně zastavil.

Plzeň - Jihlava: Bakošův gól neplatí, Pilař byl v ofsajdu

14. minuta: Plzeň jde do vedení
1. Plzeň 67 bodů, 2. Slavia 67 bodů
Plzeň tlačila dál a do vedení se dokázala dostat dřív než Slavia. Ve 14. minutě Bakošova rána skončila s přispěním teče jednoho z bránících hráčů za zády jihlavského brankáře Hanuše. V tuto chvíli byla Viktoria k titulu blíž.

Plzeň - Jihlava: Tečovaná Bakošova střela skončila za Hanušovými zády a Plzeň vede 1:0

26. minuta: Frydrych uklidnil Slavii
1. Slavia 69 bodů, 2. Plzeň 67 bodů
Nervozita na Strahově netrvalo dlouho. Slavii pomohlo střídání brněnských brankářů. Vlastimil Veselý, který nahradil Dušana Melichárka, inkasoval hned z první střely. Po rohu se prosadil Michal Frydrych.

Slavia - Brno: Nový gólman Veselý nedosáhl na centr a Frydrych dal hlavou Slavii vedení 1:0

29. minuta: Tecl přidává pojistku
Plzeňské naděje dostaly na dálku v rychlém sledu další direkt. Svižný brejk rozjel Josef Hušbauer, předal míč Jaromíru Zmrhalovi a ten nacentroval na hlavu Stanislava Tecla. Brankář Veselý se jen ohlédl. Strahov už tušil – oslavy budou.

Slavia - Brno: Zmrhalův centr poslal za Veselého záda Tecl, Slavia vede 2:0

43. minuta: Petardy způsobily zpoždění
Slávistický kotel začal slavit příliš brzy. Po spršce světlic a petard musel rozhodčí přerušit zápas, který nabral pětiminutové zpoždění.

Slávističtí fanoušci se postarali o přerušení zápasuFoto Michal Beránek (Sport)

57. minuta: Rozhodnuto. Tecl přidává třetí gól domácích
Perfektní kombinace slávistů opět vyšla na Stanislava Tecla, který střelou na vzdálenější tyč překonal brněnského gólmana Veselého. O osudu utkání bylo v ten moment prakticky rozhodnuto.

Slavia - Brno: Kombinaci Zmrhala s Ngadeuem zakončil gólově Tecl – Slavia vede 3:0

67. minuta: Zmar Zbrojovky. Ngadeu dává další gól
Do rozklížené obrany Zbrojovky se valil další útok Slavie. Ngadeu napřáhl z dvaceti metrů a střelou k levé tyči zařídil čtvrtý gól domácích. Strahovským stadionem se poprvé ozývá: "Mistři, mistři!"

Slavia - Brno: Marš za titulem! Ngadeu se rozjel po dálnici a Slavia vede 4:0

88. minuta: Trefuje se Poznar, Plzeň vede 2:0
Kosmetická úprava skóre ve Štruncových sadech. V 88. minutě se trefil po centru Patrika Hrošovského Tomáš Poznar, na boj o titul však neměla branka exzlínského fotbalisty žádný vliv. O titulu bylo rozhodnuto.

Plzeň - Jihlava: Poznarovu hlavičku zase tečoval Štěpánek a Plzeň vede 2:0

KONEC! Euforie na Strahově. Slavia slaví po osmi letech titul
Je dobojováno! Slavia si po jednoznačné výhře nad Zbrojovkou Brno zajistila mistrovský titul, Plzni nebylo její vítězství nad Jihlavou (2:0) nic platné. Fanoušci se okamžitě po závěrečném hvizdu vydali slavit titul s hráči na trávník.

Slavia - Brno: Červenobílá euforie! Fanoušci vtrhli na hřiště, Šilhavý s Tvrdíkem pijí obří pivo

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40