Plzeň - České Budějovice 5:1. K jasné výhře pomohl dvougólový Kolář

Navrátilec Daniel Kolář
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
V Plzni si před sezonou věří: Chceme titul, nejsme ten třetí vzadu V Plzni si před sezonou věří: Chceme titul, nejsme ten třetí vzadu

Fotbalisté Plzně vyhráli i páté přípravné utkání na novou sezonu. Ve svém tréninkovém centru v Luční porazili druholigové České Budějovice 5:1. Dvěma góly se prosadil Daniel Kolář, trefili se i Michael Krmenčík, Marek Bakoš a Jan Suchan.

V první půli byla na plzeňských hráčích znát únava z náročných tréninků, soupeř se tak dostával do nebezpečných brejků, ale brankář Petr Bolek byl vždy připravený. Na druhé straně si ve 22. minutě naskočil na rohový kop Krmenčík a otevřel skóre.

Do druhé půle trenér Pavel Vrba vyměnil téměř celou sestavu a ta byla aktivnější. Vidět byli zejména Milan Petržela s Kolářem. Ten svoji první velkou šanci nevyužil, ale v 53. minutě se po Petrželově přihrávce ocitl sám před brankářem, kličkou ho obešel a zvýšil. O 11 minut později pak hlavou zužitkoval hezký centr Ivanschitze z hloubi hřiště.

Další gól přidal po Petrželově akci Bakoš a prosadil se i Suchan, který z voleje zakončil přetažený centr. České Budějovice se dočkaly alespoň čestného úspěchu, poté co Benát vystihl nepřesnou rozehrávku a z brejku zamířil přesně pod břevno.

Viktoriáni nyní dostanou dva dny volno a o víkendu zamíří na herní soustředění do Rakouska, kde je čekají zápasy s Fürthem, Wolverhamptonem a Watfordem.

Hosté: 84. Benát

Domácí: I. poločas: Bolek – Limberský, Hejda, Hájek, Kovařík – Zeman, Živulič, Hořava, Kopic – Řezníček, Krmenčík. II. poločas: Hruška – Řezník, Hejda (65. Vacovský), Hájek (76. Suchan), Janža – Petržela, Hrošovský, Ivanschitz, Kovařík (65. Pfeifer) – Kolář – Bakoš.

Hosté: I. poločas: Křížek – Řezáč, Havel, Novák, Funda – Moravec, Čavoš, Javorek, Wermke – Pouček, Kadula. II. poločas: Staněk – Loduha, Jáša, Kladrubský, Vaněk – Řehoř, Benát, Hála, Pešek – Pouček, Mashike.