Jak si vedly posily Sparty? Velká voda Plavšič, Kaya nepřesvědčil

Autor: kub
0
  • Jak si vedly posily proti Vitesse?Jak si vedly posily proti Vitesse?FOTO: koláž iSport.cz

Sparta do generálky proti Vitesse (1:1) nasadila šest nových posil včetně debutanta Semiha Kayi. Jak si v zápase, který nabídl dva různé poločasy, noví hráči vedli? Nejvíce zaujal Srdjan Plavšič, který naskočil z lavičky a byl velmi aktivní. Hůře už ze souboje s nizozemským týmem vyšli Lukáš Štetina či Marc Janko. Podívejte se na hodnocení hráčů očima Jakuba Konečného.

• Martin Dúbravka (brankář) - 6

Brankář Sparty Martin Dúbravka si organizuje obranuFoto Dominik Bakeš / Sport

Hned v úvodu vychytal sólo Bryana Linssena – a i nadále působil spolehlivým dojmem při centrech i rozehrávce. Za inkasovaný gól určitě nemohl. "Máme dva výborné brankáře a o tom, kdo bude číslo jedna, a kdo mu bude krýt záda, se rozhodnu tento týden," okomentoval post gólmana trenér Stramaccioni.

Sparta - Arnhem: Skvělý Dúbravka – vychytal Linssenův samostatný únik

• Semih Kaya (obránce) - 4

Generálka proti Vitesse byla prvním zápasem Semiha Kayi v dresu SpartyFoto Pavel Mazáč (Sport)

Při náročném debutu v rudém dresu zrovna nepřesvědčil, náběh skórujícího Bryana Linssena vypustil zcela nepochopitelně. Sám se taky dostal k zakončení.

Sparta - Arnhem: Sparťané neubránili Linssena, ten dal po rohu na 0:1

• Lukáš Štetina (obránce) - 3

Lukáš Štetina v dresu Sparty proti VitesseFoto ČTK

Jako by hrál s Vitesse, míč soupeři odevzdal třikrát během prvních šesti minut a jednou z toho málem byl malér. Nepovedený výkon korunoval zbytečnou žlutou kartou.

• Marc Janko (útočník) - 3

Marc Janko po neproměněné šanci Sparty proti VitesseFoto Dominik Bakeš (Sport)

První půli se prakticky nepotkal s míčem, a když šel po obrátce sám na gólmana, ani netrefil bránu, jak se ukopl. Jakžtakž se vykoupil asistencí na gól Josefa Šurala.

Sparta - Arnhem: Janko byl ve velké šanci zbrklý a přestřelil

• Srdjan Plavšič (útočník) - 7

Srdjan Plavšič v zápase Sparty s VitesseFoto Dominik Bakeš (Sport)

Do zápasu vtrhl jako velká voda, hned prvním sólem si vysloužil aplaus tribun. Důsledným sledováním míče připravil šanci Marku Jankovi. Slibný nástup. Jak ho viděl Andrea Stramaccioni? "Je to hráč, kterého jsem hodně chtěl. Charakterizuje to, jak chci, aby můj tým vypadal. Je to obrovský bojovník. I když má nějakých 40 kilo, tak se rve o každý míč, jako by byl poslední v jeho životě," řekl italský kouč.

Sparta - Arnhem: Plavšič dával balon Jankovi před prázdnou bránu, obrana zasáhla včas

• Eldar Čivič (obránce) - 5

Eldar Civič už patří SpartěFoto sparta.cz

Byť střídal levé křídlo Josefa Šurala, stoupl si na levý kraj obrany. Ve vymezeném čase nejvíce upoutal divoce vypadajícím kung-fu útokem na soupeře.