CELÝ SESTŘIH: Brno - Baník 1:3. Úspěšný vstup Ostravy, rozhodl Baroš

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Baník zahájil nový ročník HET ligy výhrou v Brně. Ostravu poslal do vedení Hrubý, ale za Brno dokázal do poločasu vyrovnat Kratochvíl. V druhém poločase se na trávník vrátila ikona Baníku Milan Baroš a svým gólem rozhodl o osudu zápasu. Třetí gól poté přidal Stáňa a nováček si ze stadionu na Srbské odváží všechny tři body.

"Cítím velké zklamání z výsledku i výkonu. Čekal jsem něco jiného. Měli jsme hodně ztrát míčů, po kterých soupeř chodil do brejků. Baník hrál jednoduše zezadu a velice dobře zvládal osobní souboje, ve kterých jsme byli pozdě. Když jsme se nadechli k vyrovnání, tak jsem čekal, že si vypracujeme více šancí. Ve druhé poločase jich bylo ale málo. Hráli jsme většinou druhé housle," posteskl si trenér Brna Svatopluk Habanec.

Přitom Brňané vstoupili do zápasu aktivněji a získali územní převahu, do šancí se ale dostával mnohem častěji Baník, který spoléhal na rychlé protiútoky. Dvakrát mohl skórovat rychlý Stáňa. V 7. minutě, kdy propadl odkop gólmana Vaška za domácí obránce, si ale neporadil s brankářem Melichárkem. O tři minuty později jeho střela těsně minula branku. Při další ostravské akci zahrál rukou v trestném území Šural, rozhodčí Proske ale situaci na pokutový kop neposoudil.

"Čekali jsme, že na nás Brňané vlétnou a budou chtít ukázat, kdo je doma. Byli jsme na to nachystaní. Naopak jsme měli šance a Brno jsme hodně trápili," uvedl po své prvoligové trenérské premiéře trenér Baníku Radim Kučera.

Brňané se dostali k první vážnější akci až ve 12. minutě, ale hlavička Koného mířila do rukou brankáře Vaška.

Iniciativněji hrající Baník také otevřel skóre zápasu. Ve 27. minutě po nákopu z poloviny hřiště Šašinka přiťukl zpět míč Hrubému a na jeho přesnou střelu k tyči Melichárek nedosáhl.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Ostrava 1:3

Po inkasovaném gólu na chvíli upadli domácí do útlumu. Z něj se dostali po deseti minutách, kdy po Pilíkově přihrávce našel Lutonský volného Kratochvíla, jenž střelou pod břevno vyrovnal.

Po změně stran převzala režii zápasu Zbrojovka. Z tlaku si vytvořila několik šancí, nejblíže ke skórování měl v 54. minutě Fortes, jehož střelu Vašek kryl.

"Naše hra byla strašně upracovaná. Malinko jsme se zlepšili ve druhé půli, ale vyložené šance jsme neměli, chyběla nám lehkost," řekl po své brněnské premiéře Tomáš Pilík.

Kučera poslal do hry Baroše v 58. minutě a tah se mu dokonale vydařil. Po čtvrthodině pobytu na trávníku si bývalý reprezentační kanonýr naběhl na centr Granečného a přesnou hlavičkou překonal Melichárka. "Rychle jsem rozehrál trestný kop a zaběhl si k zadní tyči. Poslal mi to přesně na hlavu. Zavřel jsem oči a padlo to tam. Gól po návratu do Baníku je pro mě nesmírně cenný," radoval se Baroš.

O dvě minuty později chytil brněnský brankář sólový útok Suse a osm minut před koncem Baroš ve vyložené šanci těsně minul branku. V závěru nervózní Brňané doplatili na další chybu v obraně, kterou potrestal Stáňa.

"Baník hrál na špici druhé ligy a dnes potvrdil, že kvalitu má. Byl nebezpečný, dal o dva góly víc a asi si zasloužil vyhrát. Bohužel jsme se nechali vytrestat brejkem, to zápas zlomilo," uvedl brněnský záložník Jan Polák.

Domácí: 37. Kratochvíl

Hosté: 27. R. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa

Domácí: Melichárek – Jakub Šural (86. Jovanović), Pavlík (C), Kijanskas, T. Jablonský (46. Přichystal) – Polák – T. Pilík (72. Michal Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.

Hosté: Vašek (C) – P. Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – de Azevedo (46. Granečný), Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (86. Panić), J. Šašinka (59. Baroš).

Brno - Ostrava: Suse vychytal Melichárek, obránce Baníku ale byl v ofsajdu

Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1

Brno - Ostrava: Fans Baníku roztáhli choreo přes celý kotel

Brno - Ostrava: Návrat krále! Baroš vystřídal Šašinku a ostravský kotel ho vítal skandováním

Brno - Ostrava: Fortes vypálil z dálky, Vašek jeho střelu kryl

Brno - Ostrava: Kratochvíl ve velké šanci přestřelil bránu Baníku

Brno - Ostrava: Poznar z otočky Melichárka nepřekonal

Brno - Ostrava: Kratochvíl trefil šibenici a Brno vyrovnává na 1:1

Brno - Ostrava: Lutonský šel do brejku, Hlinka ho zastavil cynickým skluzem

Brno - Ostrava: Parádní volej! Hrubý se trefil k tyči a Baník vede 1:0