5. srpna 2017 • 19:01

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Karviná 2:1. Klokani znovu slaví, rozhodli v závěru

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 bodovali i ve druhé utkání ligové sezony, když po remíze na Spartě doma porazili Karvinou 2:1. "Klokani" vedli v duelu 2. kola gólem Davida Barteka ze 30. minuty, ještě do poločasu soupeř vyrovnal trefou Tomáše Wágnera, ale pět minut před koncem rozhodl Milan Jirásek. Bohemians si připsali teprve třetí výhru v tomto kalendářním roce a za posledních 20 ligových utkání.

V sestavě Bohemians si ligovou premiéru odbyl sparťanský odchovanec Reiter a na pravé straně hodně provětrával karvinského kapitána Eismanna. Aktivita se mu vyplatila po půlhodině hry, kdy měl sice na Eismanna výraznou ztrátu, přesto ho dokázal předběhnout, získat míč, vniknout do vápna a tam najít Barteka, který otevřel skóre.

Bohemians tak korunovali svůj tlak. Dostávali se do nebezpečných pozic, ale Švec a Bartek pálili těsně vedle. Naopak Karviná se dlouho prosazovala jen po rohových kopech, po kterých měli možnosti Kalabiška a Štepanovský, ale brankáře Fryštáka nepřekonali.

Jenže ve 38. minutě Karviná z ničeho nic rozebrala domácí obranu a srovnala. Štepanovský si naběhl za obranu, patičkou přiklepl míč Wágnerovi a ten propálil Fryštáka. Navíc hosté mohli skóre ihned otočit. Štepanovský se ocitl sám před brankářem, ten mu ale při snaze o kličku míč odebral.

Po změně stran tempo opadlo a šancí ubylo, jelikož se hrálo především ve středu hřiště. Dlouho tak byl jedinou šancí náběh domácího Maška a jeho střela z úhlu vedle branky.

Hru Bohemians oživil až střídající Kabajev, který si dvakrát dobře naběhl za obranu. Poprvé byl u míče dříve hostující gólman Berkovec, podruhé ho Kabajev efektně přeloboval a vstřelil gól, který mu však sudí kvůli ofsajdu neuznali.

Domácí fanoušci se přesto vítězného gólu nakonec dočkali. V 85. minutě centr z pravé strany propadl ve vápně až k nabíhajícímu Jiráskovi a ten z voleje zařídil tři body. Potvrdit je ještě mohl Kabajev, ale trefil jen tyč. Wágnerovu snahu o vyrovnání pak zastavil Šmíd.

Domácí: 30. Bartek, 85. Jirásek

Hosté: 37. Wágner

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C), Kocič – Reiter (67. Nečas), Švec, Mašek (60. Kabajev), M. Hašek, Bartek (78. Jirásek) – Kuchta.

Hosté: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) (46. Vondra) – Šisler, Janečka – Štepanovský (85. Ramírez), Panák (70. Weber), Kalabiška – Wágner.

4192 diváků

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.czFoto iSport.cz

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Karviná: Gól! Domácí se dočkali a Jirásek upravil skóre na 2:1

Bohemians - Karviná: Domácí dopravili míč do sítě, rozhodčí jim zmařil radost praporkem signalizujícím ofsajd

Bohemians - Karviná: Dobrá reakce Berkovce! Vyběhl z brány a razantním odkopem zmařil šanci domácích

Bohemians - Karviná: Velká šance Maška! Míč zamířil vedle pravé tyče

Bohemians - Karviná: Ruka? Rozhodčí tento zákrok neposoudili jako nedovolený

Bohemians - Karviná: Střela střídajícího Vondry mířila přímo do náruče Fryštáka

Bohemians - Karviná: Hosté nemají dost! Chvíli po prvním gólu mohli skórovat znovu, Fryšták zasáhl

Bohemians - Karviná: 1:1! Po parádní spolupráci se Štěpanovským vyrovnal Tomáš Wágner

Bohemians - Karviná: Gól! Zkušený David Bartek otevřel skóre utkání, připsal si šestnáctý gól

Bohemians - Karviná: Přízemní rána Bartka proletěla jen těsně vedle tyče

Bohemians - Karviná: Zase Fryšták! Takhle zasáhl proti důrazné dorážce

Bohemians - Karviná: Košťál lehce tečoval střelu Kalabišky, Fryšták se vyznamenal

Bohemians - Karviná: První šance zápasu, Michal Švec mířil pouze vedle brány Martina Berkovce

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34