Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2017 • 18:50

CELÝ SESTŘIH: Ml. Boleslav - Sparta 0:1. Favorit zabral, rozhodl Lafata

Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné

Fotbalisté Sparty si na čtvrtý pokus připsali první soutěžní výhru pod novým trenérem Andreou Stramaccionim. Ve 2. ligovém kole v souboji dvou celků vyřazených ve 3. předkole Evropské ligy vyhráli na hřišti Mladé Boleslavi 1:0. O jediný gól se ve 28. minutě postaral kapitán David Lafata po asistenci nejnovější posily Jonathana Biabianyho. Pro Mladou Boleslav to naopak byla třetí soutěžní prohra v řadě a spolu s Brnem a Duklou je jediným týmem bez bodu.

Hosté: 28. Lafata

Domácí: Vejmola – Čmovš (74. Babalj), D. Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Jánoš (72. J. Rada) – Pauschek, Matějovský (C), Přikryl – Komličenko (64. Mareš).

Hosté: Koubek – Zahustel, Mareček, Štetina, Civič – Mandjeck, Sáček – Biabiany (79. Karavajev), M. Frýdek (63. Rosický), Ben Chaim (71. Plavšić) – Lafata (C).

5000 diváků

V sestavě Sparty se hned objevila posila Biabiany, jehož hostování z Interu Milán letenský celek oficiálně potvrdil teprve dnes. A francouzský křídelník hned ukázal, proč o něj trenér Stramaccioni tolik stál. Už v 15. minutě měl první velkou šanci, když si naběhl za obranu na dlouhý nákop a ocitl se sám před brankářem. Vejmola ho však vychytal a dorážce do prázdné branky zabránil Stronati.

Ve 28. minutě už ale Biabiany gól zařídil svou rychlostí. Doběhl zdánlivě ztracený míč a přesným centrem našel hlavu Lafaty, který zblízka protlačil míč přes Vejmolu.

Mladá Boleslav po vyřazení z Evropské ligy výrazně obměnila sestavu. Místo Diviše byl v brance Vejmola, stoper Čmovš se posunul na beka, odkud se Pauschek vysunul do zálohy. První šanci v sezoně dostal také Takács. Celkově tak byla sestava výrazně defenzivněji laděná než v předchozím průběhu sezony. A tak i když domácí Spartu vykombinovali, chyběl jim větší počet hráčů ve vápně.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 0:1. Favorit zabral, rozhodl Lafata

Také Sparta pozměnila sestavu: do základu se dostali Zahustel, Sáček či brankář Koubek, který nahradil nejistého Dúbravku. Reprezentační gólman však musel zasahovat prakticky jen proti ráně Fleišmana ze 14. minuty.

Sparťanská obrana byla pevná i po změně stran, kdy si Boleslav vytvářela tlak, ovšem bez větších šancí. Trenér Uhrin proto poslal do hry i novou útočnou posilu Babalje, ovšem výraznější vzruch přinesla až 83. minuta, kdy se domácí vehementně dožadovali penalty za domnělou ruku Štetiny. Sudí Jílek však zůstal v klidu. Krátce nato pálil vedle Takács, ale Sparta už si výhru pohlídala.

Potvrdit ji mohl Plavšič, který šel po krásné Rosického přihrávce sám na gólmana, ale Vejmola ho vychytal. A o chvilku později ho zablokoval v další šanci Stronati. Gólu se mohl dočkat i Rosický, jenže v nastavení trefil hlavičkou tyč.

Klíčové momenty utkání

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Úplně volný Karavajev vypálil jen doprostřed brány

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Rosický trefil tyč – hlavičkou!

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: A zase Plavšič – po sólu neprostřelil Stronatiho

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Plavšič mohl potvrdit výhru Sparty, samostatný únik ale zazdil

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Takács vypálil z dálky, ale minul bránu

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Domácí chtěli penaltu za Štetinovu ruku, Jílek nezapískal

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: V té noze to pořád je! Rosický motá mladoboleslavským hlavy

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Zahustelovu zpětnou přihrávku měl Lafata za sebou, ke střele se nedostal

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Komličenkovu hlavičku stáhl ze vzduchu Koubek

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Stronati sestřelil Biabianyho, dostal žlutou

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Biabiany přenesl míč na Frýdka, jeho slabou střelu lapil Vejmola

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Ben Chaim pustil míč Čivičovi, ten se šeredně ukopl

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Komličenko si připravil míč ke střele, bránu ale netrefil

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Biabiany má asistenci, Lafata dal hlavou Spartě vedení 1:0

720p 360p
Mladá Boleslav - Sparta: Ben Chaim chtěl penaltu po souboji s Jánošem, ale marně