CELÝ SESTŘIH: Liberec – Sparta 1:1. Plno emocí, domácí srovnali v devíti

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tohle byla podívaná se vším všudy! Fotbalisté Sparty remizovali v 3. kole Het ligy v Liberci 1:1, ačkoliv vedli od 27. minuty po trefě Martina Frýdka a domácí navíc přišli po přestávce o vyloučené Ondřeje Kerbra a Ondřeje Kúdelu. Domácí přesto dokázali proti favoritovi srovnat po dorážce Radima Breiteho. Navíc i na sparťanské straně nedohrál po druhé žluté kartě Eldar Čivič.

Domácí: 63. Breite

Hosté: 27. M. Frýdek

Domácí: O. Kolář – Coufal (C), Karafiát, Kúdela, Kerbr – Breite, Folprecht (89. Voltr) – Malinský (46. Graiciar), Ševčík, Mikula – Potočný.

Hosté: Koubek – Zahustel, Mareček, Štetina, Civič – Mandjeck, Sáček (66. Rosický) – Biabiany, M. Frýdek, Ben Chaim (80. Janko) – Lafata (C) (72. Josef Šural).

9 800 diváků

Liberec začal aktivněji, ale z dobrého úvodu vedení nevytěžil. Malinský v páté minutě sám před brankou špatně trefil míč a pak pálil Ševčík mimo. Nad Libercem se v úvodu přehnal silný liják, přesto se hrálo v tempu.

Poté začala hrozit i Sparta a v 27. minutě se dostala do vedení. Na Čivičův centr si naběhl Frýdek a usměrnil balon do sítě. Hostující záložník se dočkal gólu proti bývalému klubu. Pražané ožili, ale Frýdek ani Lafata nadějné šance nevyužili.

Do druhé půle vstoupil Liberec náporem. Coufal ve 49. minutě z dálky mířil těsně nad a střídající Graiciar za chvíli hlavičkoval jen do Zahustela.

V 54. minutě se Liberci snaha o vyrovnání velmi zkomplikovala. Ševčík dostal žlutou kartu za faul na Ben Chaima, vzápětí rozhodčí Zelinka k údivu domácích zřejmě za protesty podruhé v zápase napomenul i Kúdelu a Slovan musel po vyloučení do deseti.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Sparta 1:1. Domácí vyrovnali v devíti!

Za tři minuty bylo se Severočechy ještě hůř. Kerbr, který rovněž dostal žlutou kartu za protesty, zastavil v úniku Biabianyho a Zelinka poslal po dalším karetním napomínání domácí do devíti. Slovan si tak vyzkoušel to, co v Liberci v úvodním kole zažil Zlín, který po vyloučení a zranění dalšího hráče musel rovněž dohrávat v devíti.

Severočeši se v dvojnásobném oslabení vzepjali k heroickému výkonu a nečekaně srovnali. V 63. minutě hostující brankář Koubek jen vyrazil Potočného ránu z přímého kopu a dobíhající Breite doklepl míč do sítě.

Sparťanský trenér Stramaccioni následně poslal na trávník čerstvého Rosického a v 69. minutě mohli hosté opět vést, když si Mikula málem vstřelil vlastní gól.

Jinak ale Pražané dvojnásobnou přesilovku absolutně nezvládli a jejich zmar vyvrcholil v 71. minutě, kdy Čivič stáhl k zemi unikajícího Coufala a i Sparta šla do oslabení. Vzápětí nebezpečně pálil Breite, na druhé straně si pak málem dal vlastní branku Ševčík. Poté sudí neuznali hostům gól kvůli chybně odmávanému předchozímu ofsajdu a Liberec už remízu udržel. Slovan doma se Spartou neprohrál v lize pošesté za sebou.

Liberec - Sparta: Zelinka rozehrál karetní poker, Kúdela má červenou

Liberec - Sparta: Graiciar hlavičkoval po rohu úplně volný, trefil do obličeje Zahustela

Liberec - Sparta: Mikula neprostřelil obrannou hráz, Breite poslal dorážku mimo

Liberec - Sparta: Malinský byl v šanci před bránou, ale střela patičkou mu nevyšla

Liberec - Sparta: Originální rozehrávka Sparty - všichni doprava!

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38