CELÝ SESTŘIH: Ml. Boleslav - Liberec 0:3. Výhru zařídili Graiciar a Havelka

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují ve špatném vstupu do prvoligové sezony. Středočeši ve čtvrtém kole doma podlehli Liberci 0:3 a s jedním bodem klesli na poslední místo neúplné tabulky. Utkání rozhodl dvěma góly Martin Graiciar po dvou asistencích Romana Potočného, v závěru ještě zvýraznil libereckou výhru střídající Filip Havelka. Slovan poskočili na čtvrtou pozici.

Domácí:

Hosté: 39. Graiciar, 64. Graiciar, 90+3. Havelka

Domácí: Vejmola – Pauschek, Stronati, Čmovš, Fabián – Takács, J. Rada (69. Mareš) – Přikryl, Magera (C), Klobása (61. Chramosta) – Mebrahtu (61. Komličenko).

Hosté: O. Kolář – Coufal (C), Mikula, Karafiát, Potočný (90. Knejzlík) – Ševčík, Folprecht, Kulhánek, Breite, Voltr (88. Pulkrab) – Graiciar (74. Havelka).

2834 diváků

Do první větší šance se po třech minutách dostali domácí. Přikryl našel v pokutovém území Mebrahtua, jehož střelu stačil vytěsnit brankář Kolář. Na druhé straně Breiteho tvrdou střelu vyrazil gólman Vejmola.

Boleslavští si vytvářeli šance, ale trápili se v koncovce. Rada i Fabián stříleli vedle, Magera jen slabě k připravenému Kolářovi. V závěru poločasu převzal iniciativu Slovan. Po akci Folprechta a Breiteho na jeden dotek ještě Graiciar pálil vysoko nad branku.

Ve 39. minutě už osmnáctiletý útočník otevřel skóre, když ho jako zcela neobsazeného na zadní tyči našel z rohu Potočný, který netradičně nastoupil na levém kraji obrany. Graiciar oslavil premiérový gól v nejvyšší soutěži.

Boleslav se snažila brzy po změně stran odpovědět. Po závaru v šestnáctce se ale dobře zorientoval Kolář a liberecký brankář později vyrazil i pokus střídajícího Chramosty .

Hosté v 64. minutě přidali druhou branku. Potočný dlouhým nákopem z vlastní poloviny vyslal do samostatného úniku Graiciara a ten opět zkušeně překonal Vejmolu.

Domácí vypadali, že je druhá branka zmrazila a působili bezradným dojmem. Alespoň snížit mohl Magera, jenže pálil vysoko nad břevno. Vedle liberecké branky pak hlavičkovali Takács s Chramostou.

Liberec si hlídal náskok a ve třetí minutě nastavení ho ještě navýšil. Ševčík poslal do úniku náhradníka Havelku, který propálil boleslavského brankáře a rovněž oslavil první ligový zásah v kariéře. Boleslav doma prohrála čtvrté ligové utkání za sebou.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 0:3. Výhru Slovanu řídil Graiciar

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Liberec: Vejmola musel do vzduchu, Breiteho rána byla nebezpečná

Mladá Boleslav - Liberec: Rada poslal odražený balon po rohu vedle brány

Mladá Boleslav - Liberec: Fabián dal Coufalovi jesle, ale pak netrefil bránu

Mladá Boleslav - Liberec: Magera v dobré pozici vystřelil jen slabě placírkou

Mladá Boleslav - Liberec: Parádní akce Liberce – ťuk, ťuk, ale Graiciar netrefil bránu

Mladá Boleslav - Liberec: Potočného přesný centr našel Graiciara a Liberec vede 1:0

Mladá Boleslav - Liberec: Přikryl byl sám před Kolářem, ale asistent sudího zvedl praporek

Mladá Boleslav - Liberec: Závar před libereckou bránou vyřešil obětavým skokem Kolář

Mladá Boleslav - Liberec: Chramosta utekl do šance, Koláře neprostřelil

Mladá Boleslav - Liberec: Takács hlavičkoval v dobré šanci těsně vedle

Mladá Boleslav - Liberec: Komličenko prodloužil míč Chramostovi, ten hlavičkoval nepřesně

Mladá Boleslav - Liberec: Havelka zasadil rozhodující úder – 3:0 pro Liberec

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59