CELÝ SESTŘIH: Ml. Boleslav - Liberec 0:3. Výhru zařídili Graiciar a Havelka

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují ve špatném vstupu do prvoligové sezony. Středočeši ve čtvrtém kole doma podlehli Liberci 0:3 a s jedním bodem klesli na poslední místo neúplné tabulky. Utkání rozhodl dvěma góly Martin Graiciar po dvou asistencích Romana Potočného, v závěru ještě zvýraznil libereckou výhru střídající Filip Havelka. Slovan poskočili na čtvrtou pozici.

Domácí:

Hosté: 39. Graiciar, 64. Graiciar, 90+3. Havelka

Domácí: Vejmola – Pauschek, Stronati, Čmovš, Fabián – Takács, J. Rada (69. Mareš) – Přikryl, Magera (C), Klobása (61. Chramosta) – Mebrahtu (61. Komličenko).

Hosté: O. Kolář – Coufal (C), Mikula, Karafiát, Potočný (90. Knejzlík) – Ševčík, Folprecht, Kulhánek, Breite, Voltr (88. Pulkrab) – Graiciar (74. Havelka).

2834 diváků

Do první větší šance se po třech minutách dostali domácí. Přikryl našel v pokutovém území Mebrahtua, jehož střelu stačil vytěsnit brankář Kolář. Na druhé straně Breiteho tvrdou střelu vyrazil gólman Vejmola.

Boleslavští si vytvářeli šance, ale trápili se v koncovce. Rada i Fabián stříleli vedle, Magera jen slabě k připravenému Kolářovi. V závěru poločasu převzal iniciativu Slovan. Po akci Folprechta a Breiteho na jeden dotek ještě Graiciar pálil vysoko nad branku.

Ve 39. minutě už osmnáctiletý útočník otevřel skóre, když ho jako zcela neobsazeného na zadní tyči našel z rohu Potočný, který netradičně nastoupil na levém kraji obrany. Graiciar oslavil premiérový gól v nejvyšší soutěži.

Boleslav se snažila brzy po změně stran odpovědět. Po závaru v šestnáctce se ale dobře zorientoval Kolář a liberecký brankář později vyrazil i pokus střídajícího Chramosty .

Hosté v 64. minutě přidali druhou branku. Potočný dlouhým nákopem z vlastní poloviny vyslal do samostatného úniku Graiciara a ten opět zkušeně překonal Vejmolu.

Domácí vypadali, že je druhá branka zmrazila a působili bezradným dojmem. Alespoň snížit mohl Magera, jenže pálil vysoko nad břevno. Vedle liberecké branky pak hlavičkovali Takács s Chramostou.

Liberec si hlídal náskok a ve třetí minutě nastavení ho ještě navýšil. Ševčík poslal do úniku náhradníka Havelku, který propálil boleslavského brankáře a rovněž oslavil první ligový zásah v kariéře. Boleslav doma prohrála čtvrté ligové utkání za sebou.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 0:3. Výhru Slovanu řídil Graiciar

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Liberec: Vejmola musel do vzduchu, Breiteho rána byla nebezpečná

Mladá Boleslav - Liberec: Rada poslal odražený balon po rohu vedle brány

Mladá Boleslav - Liberec: Fabián dal Coufalovi jesle, ale pak netrefil bránu

Mladá Boleslav - Liberec: Magera v dobré pozici vystřelil jen slabě placírkou

Mladá Boleslav - Liberec: Parádní akce Liberce – ťuk, ťuk, ale Graiciar netrefil bránu

Mladá Boleslav - Liberec: Potočného přesný centr našel Graiciara a Liberec vede 1:0

Mladá Boleslav - Liberec: Přikryl byl sám před Kolářem, ale asistent sudího zvedl praporek

Mladá Boleslav - Liberec: Závar před libereckou bránou vyřešil obětavým skokem Kolář

Mladá Boleslav - Liberec: Chramosta utekl do šance, Koláře neprostřelil

Mladá Boleslav - Liberec: Takács hlavičkoval v dobré šanci těsně vedle

Mladá Boleslav - Liberec: Komličenko prodloužil míč Chramostovi, ten hlavičkoval nepřesně

Mladá Boleslav - Liberec: Havelka zasadil rozhodující úder – 3:0 pro Liberec

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59