CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Obrat v nastavení zařídil Bakoš

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně ve 4. kole HET ligy na půdě Jihlavy sice už po 27 vteřinách prohrávali po gólu Davise Ikauniekse, nakonec ale díky zásahům Patrika Hrošovského a Marka Bakoše, který se trefil ve druhé minutě nastaveného času, vyhráli 2:1 a v čele tabulky tak jsou tři body před druhou Olomoucí, ještě o bod za Sigmou jsou Sparta i Slavia.

Plzeňský trenér Vrba poprvé nasadil do základní sestavy posilu ze Sparty záložníka Čermáka a v brance se premiérově v novém ročníku představil uzdravený Kozáčik.

Jihlava jako jediná nedala v úvodních třech kolech gól, ale proti vicemistrovi střelecké trápení nečekaně rychle utnula. Hned v první minutě se po dlouhém nákopu domácích v souboji s Hronkem srazili Limberský a Hájek, Ikaunieks se díky tomu dostal do sóla a už po 27 sekundách překonal Kozáčika. Za nejrychlejší trefou v historii soutěže zaostal o 16 sekund. Viktoria inkasovala první branku v ligové sezoně.

Ve 12. minutě mohl srovnat Krmenčík, ale gólman Rakovan jeho střelu po Kopicově centru s pomocí brankové konstrukce vyrazil na roh. Domácí brankář si poté poradil i s Řezníkovou střelou.

Naštvaní fotbalisté Jihlavy se po porážce s Plzní vrhli na rozhodčí

Viktoria dělala chyby v obraně a Jihlava toho využívala k nebezpečným brejkům, které jí přinesly tři dobré šance. Hronek v 16. minutě vypálil z úhlu nad, Ikauniekse vychytal Kozáčik a následná Klímova dorážka mířila jen do boční sítě. Ve 38. minutě šel Ikaunieks ze strany sám na branku, ale těsně minul.

Vrba zareagoval na nepříznivý vývoj a hned poté poslal místo Živuliče na trávník Bakoše, který dvěma góly ve čtvrtek přispěl k výhře 3:1 v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy s Larnakou. Hosté před pauzou soupeře zatlačili, ale Krmenčíkovi chyběly na zadní tyči k míči centimetry.

I po pauze domácí hrozili z brejků a ve 48. minutě se marně dožadoval penalty Novotný. Plzeň postupně zvyšovala tlak a v 64. minutě se dočkala vyrovnání. Odražený míč druhým dotykem napálil za vápnem Hrošovský a přízemní střela zapadla k zadní tyči.

Viktoria měla dál herní převahu, ale k šancím se dostávala těžce. Naopak gól znovu mohla dát Jihlava, kdyby hlavičku střídajícího Dvořáka v 77. minutě nechytil Kozáčik. Vzápětí se domácí hodně zlobili, že rozhodčí Julínek udělil Hájkovi za faul na unikajícího Dvořáka jen žlutou kartu.

Už se zdálo, že Vysočina cennou remízu udrží, ale v nastavení se zřejmě po faulu Bakoše dostali hosté k rohovému kopu, ten rozehrál Zeman a Bakoš zblízka hlavou překonal Rakovana.

Domácí: 1. D. Ikaunieks

Hosté: 64. Hrošovský, 90+2. Bakoš

Domácí: Rakovan – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík (C), Zoubele (89. Štěpánek) – Hronek, D. Ikaunieks, F. Novotný (66. Popović) – Klíma (73. Dvořák).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hrošovský (C), Živulić (38. Bakoš) – Kopic (87. Řezníček), Čermák (80. Hořava), Zeman – Krmenčík.

Klíčové momenty zápasu:

Jihlava - Plzeň: Bakoš zařídil Plzni tři body! Po rohu se prosadil hlavou a Viktoria vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Kozáčik pokazil odkop, Dvořák ale míč do prázdné brány nevrátil

Jihlava - Plzeň: Hájek stáhl Dvořáka v úniku, dostal žlutou

Jihlava - Plzeň: Dvořákovu hlavičku Kozáčik chytil na brankové čáře

Jihlava - Plzeň: Hrošovský se opřel do míče, z dálky vyrovnal na 1:1

Jihlava - Plzeň: Jihlavští marně chtěli penaltu, Novotný upadl v souboji s obráncem

Jihlava - Plzeň: Novotný podrazil Kopice na hranici vápna, přímý volný kop tečovali obránci na roh

Jihlava - Plzeň: Na Kopicovu přihrávku před bránu těsně nedosáhl Krmenčík

Jihlava - Plzeň: Řezník se opřel do Zemanova centru, vystřelil vysoko nad bránu

Jihlava - Plzeň: Vrba už střídá – místo Živuliče přišel na hřiště Bakoš

Jihlava - Plzeň: Na Hronkův centr naskočil Zoubele, hlavička se mu nepovedla

Jihlava - Plzeň: Ikaunieks šel sám na Kozáčika, ale vystřelil hodně nepřesně

Jihlava - Plzeň: Ikaunieks byl sám před Kozáčikem, ale přesně zakončit nedokázal

Jihlava - Plzeň: Řezník vypálil z deseti metrů, Rakovan byl na zemi včas

Jihlava - Plzeň: Krmenčík zblízka po Kopicově centru Rakovana nepřekonal