CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Dukla 2:2. Domácí ztratili vedení a nedali penaltu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ani napočtvrté to nevyšlo. Jablonec sice do zápasu proti Dukle vstoupil výborně a po 30 minutách po brankách Tecla a Mehanoviče vedl 2:0. Ale i tak se Severočeši z vítězství neradovali. Pražané dvěma brankami srovnali a v závěru přežili i klinickou smrt, když domácí Michal Trávník v nastavení neproměnil pokutový kop.

Přestože ani jeden ze soupeřů není v úvodu sezony v ideálním rozpoložení, hrál se v úvodním poločase na Střelnici bezstarostný fotbal plný šancí. Jako první zahrozila už ve druhé minutě Dukla, ale Schranz v ideální pozici zamířil přímo do brankáře Hrubého.

Domácí se dostali ke slovu v sedmé minutě, kdy nejprve Mihálik jen o kousek minul pravou tyč a vzápětí přestřelil Mehanovič. Mrzet je to příliš nemuselo, protože v 15. minutě našel Hanouskův centr Tecla a útočník, který se do Jablonce minulý týden vrátil na hostování z mistrovské Slavie, se nemýlil.

O sedm minut později mohlo být vyrovnáno. Schranz dostal míč za obranu, obešel Hrubého, ale střelu útočníka Dukly zastavil na brankové čáře Masopust. Trest přišel po půlhodině hry, kdy po Kubistově přihrávce zakončil přečíslení přesnou střelou z voleje Mehanovič.

Dvoubrankové vedení vydrželo domácím pouze dvě minuty. Obrana Jablonce trestuhodně zapomněla ve vápně na Schranze a útočník Dukly po centru Podaného už svou třetí velkou šanci v utkání proměnil. Jablonec si mohl vzít náskok zpět v samotném závěru poločasu, ale Tecla vychytal Rada.

Po přestávce už se hrálo opatrně a na první šanci se čekalo až do 73. minuty, kdy si Tecl zopakoval neúspěšný souboj s Radou. Naopak z první šance Dukly ve druhém poločase hned padl vyrovnávací gól. Po trpělivé akci a centru Miloševiče se na zadní tyči prosadil Holenda a připravil domácí o první výhru v sezoně.

Jablonec má bilanci tři remízy a jedna prohra, z posledních jedenácti ligových zápasů vyhrál jediný. Dukla na tom není v sezoně s bilancí výhra, remíza a dvě prohry o moc lépe.

Domácí: 15. Tecl, 30. Mehanović

Hosté: 32. Schranz, 78. Holenda

Domácí: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Trávník, V. Kubista – Tecl, Mehanović (71. Zelený), Mihálik (88. Jaroslav Diviš) – Doležal (60. Jovović).

Hosté: F. Rada (C) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Kušnír – Daniel Tetour, Bezpalec – Schranz (66. Mustedanagić), Milošević (88. Bílovský), Kovaľ (79. Djuranović) – Holenda.

Jablonec - Dukla: Šance domácích! Tecl měl na kopačce třetí gól

Jablonec - Dukla: Blesková odpověď Dukly! Úplně volný Schranz snížil stav utkání, 2:1

Jablonec - Dukla: 2:0! Mehanovič po krásné spolupráci s Kubistou navýšil vedení domácích

Jablonec - Dukla: Hrdina okamžiku Masopust! Na brankové čáře musel zasahovat za Hrubého

Jablonec - Dukla: Gól! Výstavní centr Hanouska usměrnil do brány Tecl

Jablonec - Dukla: A zase Jablonec! Mehanovič spálil obrovskou šanci

Jablonec - Dukla: Šance! Mihálik mířil jen těsně vedle brány

Jablonec - Dukla: První velká šance zápasu! Hrubý musel zasahovat proti Schranzovi

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34