CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Dukla 3:2. Parádní závěr přinesl první výhru

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Jihlavy se v 6. kole HET ligy dočkali! Na svém stadionu po heroickém závěru porazili pražskou Duklu 3:2 a to ještě dvě minuty do konce prohrávali o jednu branku. Nejdříve vyrovnal povedenou střelou Pavel Dvořák a v nastavení rozhodl aktivní Davis Ikaunieks.

Domácí: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. D. Ikaunieks

Hosté: 23. J. Krejčí (vl.), 71. Mustedanagić

Domácí: Rakovan – Nový (69. Pecháček), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Fulnek (62. Klíma), Vaculík (C), Zoubele, Popović (76. Urblík) – Dvořák, D. Ikaunieks.

Hosté: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bezpalec (46. Mustedanagić), Daniel Tetour – Kovaľ (59. Holík), Milošević, Brandner (84. Preisler) – Holenda.

2462 diváků

Jihlava, která v předchozích pěti kolech získala jediný bod, byla od začátku aktivní. Obrana Dukly, v níž ještě chyběla čerstvá posila ze Sparty stoper Mario Holek, mohla kapitulovat už po deseti minutách. Ale Ikaunieks po sklepnutí od Dvořáka mířil nad.

Vzápětí se k míči na zadní tyči dostal volný Popovič, ale s jeho dorážkou z blízka si poradil hostující gólman Rada. Jen o chvíli později poslal Dvořák do sóla Ikauniekse, jenže ten ze strany těsně minul tyč. Ve 22. minutě se Jihlava dočkala - po Dvořákově přihrávce se prosadil Fulnek.

Náskok ale Vysočině vydrželo jen minutu. Holenda vystřelil z 20 metrů, jeho pokus tečoval domácí stoper Krejčí a bylo srovnáno. Vedení mohl Jihlavě vrátit Popovič, který po sólu obešel Radu, ale poté trefil pouze boční síť odkryté branky.

Po přestávce Dukla zvýšila aktivitu. Podaný však s lobem neuspěl a střelu střídajícího Mustedanagiče v 60. minutě srazila obrana na břevno. V 71. minutě už hosté vedli. Holenda našel centrem Brandnera, který se nemýlil.

Jihlava se však nevzdala a když už to vypadalo, že Dukla prodlouží sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, otočila skóre. V 88. minutě nejprve srovnal Dvořák a v nastavení rozhodl o první výhře Ikaunieks. Vysočina tak má na kontě čtyři body stejně jako Karviná, Mladá Boleslav a Brno, které je vinou skóre poslední.

Klíčové momenty utkání

Jihlava - Dukla: Ikaunieks po zmatku v pokutovém území střelou překonává Radu 3:2 !

Jihlava - Dukla: Dvořák si zažongloval s míčem a následně propálil bezmocného Radu 2:2!

Jihlava - Dukla: Ikaunieks v další šanci, tentokrát ani nadvakrát nepřekonal Radu

Jihlava - Dukla: Ikaunieksova technická střela nechala vyniknout Radu

Jihlava - Dukla: Mustedanagič parádní střelou z voleje nedal Rakovanovi šanci

Jihlava - Dukla: Mustedanagičova parádní střela orazítkovala břevno

Jihlava - Dukla: Podaný předvedl téměř dokonalý pokus o přelobovaní Rakovana

Jihlava - Dukla: Obrovská chyba Bezpalce zůstala nepotrestána, Popovičovi nestačil ani prázdná brána

Jihlava - Dukla: Jan Holenda si udělal prostor a s pomocí teče jednoho z obránců vyrovnává 1:1!

Jihlava - Dukla: Dvořák parádně potáhl míč po křídle a následně přihrál na osamoceného Fulneka 1:0 !

Jihlava - Dukla: Ikaunieks v obrovské šanci napálil míč jen do připraveného Rady

Jihlava - Dukla: Centr Nového nalezl nabíhajícího si Popoviče, Rada se však vyznamenal

Jihlava - Dukla: Dvořák ideálně sklepl míč pro Ikauniekse, ten ale zamířil nad

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46