CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Boleslav 0:1. Druhou výhru v řadě trefil Chaluš

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalistům Slovácka první zápas pod vedením nového trenéra Michala Korduly nevyšel a s Mladou Boleslaví prohráli 0:1. Středočeský celek vyhrál podruhé za sebou a poprvé na hřišti soupeře. Jedinou branku utkání vstřelil v 65. minutě Matěj Chaluš, pro kterého to byl první ligový gól.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Mladá Boleslav 0:1

Domácí:

Hosté: 65. Chaluš

Domácí: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček (C), Machalík (81. Hellebrand) – Navrátil, Havlík, Petr (71. Jakub Rezek) – Kubala (55. Zajíc).

Hosté: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Přikryl, Hubínek, Matějovský (C) (75. Levin), Mareš – Chramosta, Mebrahtu (64. Komličenko).

3967 diváků

Do prvních šancí se dostali domácí, ale Kubala zády k brance nedokázal pořádně zakončit a neuspěl ani Daníček se střelou ze střední vzdálenosti. Z protiútoku poprvé zahrozila Boleslav, jenže s pokusem Přikryla ze strany si poradil brankář Slovácka Heča.

Vysoko vysunutý presink Boleslavi dělal domácím velké problémy a v 19. minutě střílel těsně vedle tyče Chramosta. Ještě blíž měl hostující útočník k úvodní brance o několik okamžiků později, ale fantastickým zákrokem se blýskl Heča a reflexivně vyrazil míč na roh.

Také po přestávce měli navrch hosté, ale závar po rohovém kopu Slovácko ustálo. Poté opět zahrozil Chramosta, který překonal Heču, ale míč se kvůli falši vytočil mimo branku. Tlak hosté zužitkovali v 65. minutě, kdy Chaluš po rohovém kopu poslal míč placírkou k pravé tyči.

Inkasovaná branka domácí probrala a k nebezpečné střele se dostal Reinberk. Hosté se zaměřili hlavně na udržení vedení a i když jim situaci zkomplikovalo vyloučení Chramosty, který v závěru dostal druhou žlutou kartu, gól navzdory šancím Hofmanna a Zajíce už nedostali.

Slovácko tak prodloužilo sérii bez vítězství na čtyři zápasy (1 remíza, 3 prohry) a jeho střelecký půst trvá už 360 minut. Naopak Mladá Boleslav potvrdila, že po nepovedeném začátku se výsledkově zvedá a vyhrála podruhé za sebou. V tabulce poskočila na 11. příčku o bod před dnešního soupeře.

Klíčové okamžiky zápasu

Slovácko – Mladá Boleslav: Zajíc mohl v nastavení vyrovnat, ale hlavičkoval přímo do Vejmoly

Slovácko – Mladá Boleslav: Šimkova hlavička po rohu letěla těsně vedle

Slovácko – Mladá Boleslav: Hellebrandovu střelu tečovala obrana nad bránu

Slovácko – Mladá Boleslav: Chramosta fauloval, sám se zranil, a ještě dostal červenou

Slovácko – Mladá Boleslav: Reinberkova tečovaná střela nadělala Vejmolovi problémy

Slovácko – Mladá Boleslav: Chaluš se prosadil po rohu a Mladá Boleslav vede 1:0

Slovácko – Mladá Boleslav: Šimkovu střelu z dálky Vejmola chytil

Slovácko – Mladá Boleslav: Přikryl schoval střelu za obránce, ale Heča míč lapil

Slovácko – Mladá Boleslav: Velká šance – Chramosta šel sám na Heču, ale netrefil bránu

Slovácko – Mladá Boleslav: Mebrahtu těsně nedoskočil na centr z rohu

Slovácko – Mladá Boleslav: Chramosta vypálil po zemi, Heča sebou švihl včas

Slovácko – Mladá Boleslav: Reinberk to zase zkusil z dálky, zase minul bránu

Slovácko – Mladá Boleslav: Kam běžíš?! Havlík se rozplácl o Stronatiho jako o zeď

Slovácko – Mladá Boleslav: Reinberkova tvrdá rána proletěla jen kousek vedle tyče

Slovácko – Mladá Boleslav: Přikrylovu střelu z úhlu Heča kryl

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46